Sváteční pondělí bude patřit florbalu! Diváci se mohou těšit na dvojzápas, který nebyl v posledních letech možný, představí se totiž elitní tým ženské i mužské složky v jeden den na domácí palubovce! Až v letošní sezóně po dlouhé odmlce totiž TJ Znojmo LAUFEN CZ přihlásilo do soutěže ženský tým, a to konkrétně do 2. ligy žen. Fanoušci se však mohou těšit na úplně jiný kalibr než je 2. liga žen, protože v pondělí se bude hrát v rámci Poháru Českého florbalu žen a aby nebylo florbalu málo, od 18 hodin vyběhnou k prvoligové bitvě také muži!

28. září (ŽENY) TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ČPP Ostrava od 15:00

Ženy nečeká jen tak ledajaký zápas. Tým, který loni hrál se vší úctou jen 1. ligu dorostenek, se představí v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu proti českému gigantovi FBC ČPP Ostrava, který momentálně okupuje 2. příčku v Extralize žen. Ostrava bude v tomto utkání obrovským favoritem hned z několika pohledů. Tím největším je beze sporu síla kádru, kdy má Ostrava ve svém středu několik reprezentantek, ať už českých nebo slovenských. Znojmo kádr žen založilo teprve před několika měsíci a má za sebou pouze jeden turnaj ve 2. lize žen. Drtivou většinu týmu tvoří hráčky narozené v roce 2003, pro které bude utkání s gigantem především velký zážitek a velká porce zkušeností. Ostrava zvládla skvěle vstup do extraligové sezóny a vyhrála vysokým rozdílem obě utkání. Stejně dobře vstoupily do sezóny i domácí hráčky a minulý víkend si připsaly výhry 3:0 a 9:0. Ovšem rozdíl mezi oběma soutěžemi je propastný. Zápas tak bude zřejmě připomínat souboj Davida a Goliáše.

„Jsme si naprosto vědomi síly našeho soupeře. Dle mého názoru patří Ostrava jasně do TOP 3 v celé republice. Pro všechny hráčky i pro mě samotného to bude velký svátek, protože poměřit se s tak kvalitním týmem se nepoštěstí každému. Pondělní utkání si chceme hlavně užít a co nejvíce favoritovi utkání znepříjemnit. Škoda, že nemůžeme v utkání využít hráčky na střídavý start a máme poměrně velkou marodku. Spoléhat se tedy budeme na velmi úzký kádr, ale budeme bojovat celých 45 minut“, řekl k utkání trenér Jakub Martinek.

28. září (MUŽI) TJ Znojmo LAUFEN CZ – Z.F.K. Petrovice od 18:00

Po ženách bude florbalové odpoledne pokračovat. Od 18:00 totiž vyběhne na palubovku mužský A-tým, když v rámci 5. kola 1. ligy mužů přivítá tým Z.F.K. Petrovice. Oběma soupeřům se v dosavadní sezóně ještě nepodařilo zvítězit. Nutno však podotknout, že Petrovice skrze odložené zápasy sehrály pouze jedno utkání, ve kterém nestačily na Jaroměř poměrem 3:4. To domácí borci odehráli všechny tři úvodní kola, v nichž nasbírali do tabulky 2 body. Blízko výhře byli zejména v posledním domácím zápase se Slovanem Havířov, kdy vedli chvíli před koncem o dvě branky, a přesto výhru ztratili v prodloužení. Tým je však odhodlán předchozí zaváhání napravit a před vlastními diváky poprvé naplno bodovat. Ještě před pondělním utkáním s Petrovicemi se A-tým představí v sobotu v rámci 4. kola na půdě Letky Ostrava!

Přijďte si s námi užít florbalový pondělní svátek. Začínáme v 15 hodin!