Předposlední domácí utkání v základní části mají odehrané florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ. Tentokrát na jih Moravy zavítal aspirant na postup do superligy Kanonýři Kladno. Roli favorita začali hosté potvrzovat hned od úvodních sekund, ale diváci byli nakonec svědky sladké tečky za utkáním.

Již po několikáté si znojemští florbalisté nepohlídali nástup do utkání a v čase 1:06 to bylo už o dvě branky. Opaření domácí vyprodukovali v první třetině jen čtyři střely na bránu hostů, a ti naopak stihli ještě navýšit stav na 0:3 po druhé brance Jana Louvara.

Od 2. třetiny přišel zlepšený výkon, což se projevilo také na skóre. Ve 24. minutě jak jinak než do šibenice snížil Petr Čihal – 1:3. Utkání dostalo po první brance Laufenu nový náboj, ale své šance proměňovali dále také kladenští a ve 32. minutě opět odskočili. Kontaktní branku pak před druhou přestávkou přidal svojí dělovkou Daniel Krejčíř – 2:4!

A pak přišla třetí dvacetiminutovka a velký zvrat! Nejprve využilo Kladno přesilovku a zvýšilo na 5:2. Ve 48. minutě prostřelil Vojtěch Procházka z úhlu hostujícího brankáře, ale i na tuto branku si našli hosté odpověď. Utkání spělo do konce, ale domácí hráči bojovali a odměnou jim byly dvě slepené branky a snížení stavu na 5:6! Mezi střelce se už podruhé v utkání zapsali Čihal a Krejčíř. Kladno však v 56. minutě využilo napadání hráčů Laufenu a nádhernou kombinací do prázdné branky odskočilo na 5:7. V euforii hrající domácí si ale připravili pro své fanoušky skvělý závěr, který režíroval navrátilec Vojtěch Procházka a připsal si v utkání statistiku 2+3! V čase 58:25 tečoval jeho ránu Čihal a o 20 sekund později překvapil svojí střelou celou obranu Kladna a poslal utkání do prodloužení.

V něm Kladno vyhrálo buly a pustilo se do riskantní hry 4 na 3 bez brankáře. Dlouho sice drželo míček, ale udělalo chybu a Ďuriška využil své rychlosti ke snadné brance do odkryté branky! Znojmo tak získalo cenný skalp favorita a utnulo sérii porážek. Díky dvěma bodům získalo také jistotu předkola Play-Off a čekají ho poslední dvě utkání základní části. Doma se představí 22. února proti Ústí nad Labem.

Branky: 24. Petr Čihal, 36. Daniel Krejčíř, 48. Vojtěch Procházka, 52. Petr Čihal, 54. Daniel Krejčíř, 59. Petr Čihal, 59. Vojtěch Procházka, 63. Martin Ďuriška - 1. Jan Louvar, 2. Filip Ullmann, 14. Jan Louvar, 33. Matěj Stůj, 42. Filip Ullmann, 52. Filip Ullmann, 56. Vojtěch Novák. Diváci: 162.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Bohužel jsme opět zaspali 1. třetinu a museli celý zápas dotahovat. Ve 3. třetině jsme neskutečně otočili zápas a dotáhli ho do prodloužení. V prodloužení jsme využili soupeřovu hru ve 4 hráčích. Jsme rádi za 2 body, děkujeme soupeři za utkání."

Komentář trenéra hostů Jana Pazdery: „Znojmu jsme dnes 2 body darovali. Bohužel, i přes dobrý vstup do utkání nejsme schopni udržet koncentraci, když vedeme o 2 a více branek. Naprostým selháním z naší strany bylo závěrečných 10 minut, kdy jsme několikrát pohrdli šanci ukončit utkání z brejků a zároveň jsme si nechali nastřílet laciné branky. Je dobře, že nás za naši laxnost Znojmo potrestalo."