Florbalový oddíl TJ Znojmo LAUFEN CZ uzavírá prestižní spolupráci s mentálním koučem Davidem Vavruškou, kterou ocení nejen elitní florbalisté našeho klubu, ale i mládežnické kategorie, trenéři i rodiče.

Pokud Vám jméno Davida Vavrušky nic neříká, jedná se o úspěšného fotbalového trenéra, který je majitelem trenérské profi licence UEFA Pro Licence. V jeho bohaté trenérské kariéře trénoval Příbram, Opavu, FK Teplice, Viktorie Žižkov nebo Slovan Liberec, se kterým dokonce v roce 2015 zvítězil v Českém poháru. Nyní působí jako šéftrenér mládeže ve fotbalovém klubu v Mladé Boleslavi.

Kromě fotbalu se ale v posledních letech věnuje také mentálnímu koučinku, při kterém pracuje jak s trenéry, tak se sportovci nebo lidmi, kteří o tuto službu mají zájem a chtějí rozvíjet svůj osobnostní potenciál. Jako profesionální mentální kouč je součástí SMT Academy, která kromě služby koučinku pořádá i vzdělávací semináře, webináře a mnoho dalšího.

„Dnes mohu spojit své více než 25 leté zkušenosti profesionálního trenéra fotbalu, jak mládeže tak i ligových profi týmů na nejvyšší úrovni, spolu se získanými dovednostmi a zkušenostmi z koučování sportovců. Těším se na práci s lidmi, kteří se jen nevymlouvají, ale mají ochotu na sobě pracovat. Teď, když vidím, jaký mají lidé v sobě obrovský potenciál, a když teď vím, jak ho objevit, začínám mít pocit, že má mnohem větší význam pracovat a pomáhat lidem, kteří o to opravdu stojí“ – David Vavruška.

Na co se mentální kouč zaměřuje?

  • Všechny aspekty sportovního výkonu na mentální úrovni při individuálních koučovacích sezeních.
  • Vaše sebevědomí před a při sportovním výkonu.
  • Práce MENTÁLNÍHO KOUČE jak s jednotlivcem, tak se skupinou.
  • Vedení MENTÁLNÍM TRÉNINKEM přímo v praxi na sportovišti.
  • MENTORINK mých zkušeností trenéra v mládežnickém i profesionálním sportu.

Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce? 

Půjde o tři oddělené kurzy online formou po 45 minutách, z nichž každý bude určen konkrétní skupině (mládež a rodiče, hráči elitních kategorií, trenéři).

„Jsem nesmírně rád, že se nám opět podařilo posunout klub o kousek kupředu. Většina českých sportovních klubů se oblasti mentálního koučinku nevěnuje, hráči jdou často na hřiště výborně fyzicky připraveni z posilovny, či atletického oválu, ovšem v důležitých momentech je pak zradí hlava. A na tom chceme nyní zapracovat ve spolupráci s renomovaným mentálním koučem Davidem Vavruškou, se kterým jsme dnešním dnem navázali spolupráci“, řekl manažer Jan Šťastník.