Již třetí týden polyká A-tým tréninkové dávky v rámci přípravy na sezónu 2020/2021. Nově se o kondici elitního týmu starají odborníci z Floorball PREP, kteří předali kondičnímu trenérovi Alanu Juříčkovi přípravu ušitou na míru. Za projektem Floorball PREP a spolupráci se Znojmem stojí zdejší odchovanec a hráč Chodova Ondřej Mikeš. Krom Znojma má PREP ve svém portfoliu přípravu chodovských florbalistů, ale na individuální bázi připravují na sezónu takové esa, jako jsou reprezentanti Josef Rýpar, Martin Pražan, Patrik Dóža, Tom Ondrušek nebo Denisa Ratajová.

O projektu PREP.

Tým PREP. se skládá ze 3 lidí, kdy zakladatelé jsou Jan Musil a Boris Aspridis a nově právě Ondřej Mikeš. V první fázi se logicky zaměřili na házenou (Handball PREP). Boris je bývalý extraligový házenkář a reprezentant, v současnosti kondiční trenér pracující u profi týmů mužů a žen v rumunském týmu Minaur Baia Mare. Honza je také kondiční trenér, který má zkušenosti s přípravou házenkářů (HCB Baník Karviná a jednotlivců). Během ročního působení na házenkářském trhu navázal Handball PREP. spolupráci se dvěma extraligovými kluby (SKKP Handball Brno a Házená Nové Veselí) a desítkami hráčů - jednotlivců, kteří se připravují dle programů Handball PREP.

Projekt PREP. má za cíl zlepšit silově-kondiční přípravu sportovců. Hlavní aktivitou je tvorba silově-kondičních programů pro týmy i individuality. Dále edukace trenérů, sportovců i veřejnosti v oblasti silově-kondiční přípravy, která je v ČR stále podceňovanou složkou v přípravě sportovců.

A jak se k celému projektu dostal znojemský odchovanec Ondřej Mikeš, který je znám svou skvělou fyzickou kondicí?
Hodně mě ovlivnilo 2-leté angažmá ve švédské SSL. Právě ve Švédsku jsem přičichl k silovému tréninku, a proto jsem se po návratu z této štace začal jako samouk vzdělávat v oblasti tréninku síly a kondice. Kluci z PREP. mají univerzální know-how a já bych měl vnést patřičné znalosti a zkušenosti z florbalového světa. Rád bych pomohl posunout úroveň síly v našich týmech a celém českém florbalovém prostředí minimálně na severskou úroveň.

Jaká je fyzická příprava dle PREP.?

Síla bude hlavním stavebním kamenem. Vědět, jaký typ síly budovat (nebo udržet) v tom správném období, jakou metodou použít. Důležitá je koncepčnost celé silově-kondiční přípravy. Nedělat věci nahodile či na náhodu, ale přesně tak, aby vše zapadalo do pomyslné skládačky v rámci celé sezony. Hráči musí pochopit filozofii, že každý cvik, cvičení či sebemenší prvek v tréninku má svůj opodstatněný důvod a to směrem k sezonnímu cíli. Zároveň se snažit vést hráče tak, aby vždy věděli, proč daný cvik či drill dělají.

Spolupráce Floorball PREP. se Znojmem

Ke Znojmu mám samozřejmě stále vřelý vztah a sleduju dění v klubu, volám si pravidelně s klukama z týmu i vedení. Před sezónou, když vznikl projekt Floorball PREP. a navázali jsme spolupráci s Chodovem, mě přirozeně napadlo oslovit kluky, zda by měli o podobný koncept přípravy zájem. Proběhlo představení projektu a velmi rychlá a férová domluva a jsem rád, že se Znojmo do spolupráce s námi pustilo. Navíc je situace o to jednodušší, že se k týmu coby kondiční trenér připojil Alan Juříček, se kterým vše můžeme konzultovat na přímo a reagovat aktuálně na jakoukoliv vzniklou situaci či menší problém. My jako PREP vnímáme Znojmo jako dobrou značku a naše spolupráce je ukázka toho, že projekt není zaměřený pouze na několik TOP týmů v republice, ale umíme přípravu uzpůsobit podmínkám a potřebám daného týmu i mimo superligou úroveň. Těším se, jak na tom budou borci po přípravě a věřím, že to kluky bude bavit, dávat jim to smysl a že se s vedením domluvíme na dlouhodobé spolupráci i po skončení letní přípravy.

Webové stránky našeho nového partnera: www.floorballprep.cz