Florbal Znojmo se v době Covidu a zákazu sportování vydal cestou sebevzdělávání a získávání cenných informací, které přímo ovlivňují sportovní výkon. Po domluvě s předním mentálním koučem Davidem Vavruškou se vedení oddílu domluvilo na spolupráci také s přední českou nutriční specialistkou Zuzanou Pavelkovou Šafářovou, která se zaměřuje na sportovní dietologii.

Členové Florbal Znojmo mají za sebou již tři webináře, kterých se zúčastnilo 255 hráčů, hráček a rodičů. Další tři webináře však mají ještě před sebou a dvě z nich budou patřit výše zmíněné Zuzaně Pavelkové Šafářové.

Termíny:                                        

  • v pondělí 7. prosince od 18:00 pro mládež a rodiče
  • ve středu 9. prosince od 19:00 pro elitní týmy

Kdo je Zuzana Pavelková Šafářová?

Zuzana působí jako nutriční expertka u České basketbalové federace a Českého florbalu. Na Mistrovství světa 2019 v basketbalu byla součástí realizačního týmu. Od roku 2010 provozuje rovněž vlastní výživovou poradnu. Specializuje se na sportovní dietologii, především pomáhá sportovkyním potýkající se s poruchami příjmu potravy a únavovými zlomeninami. Jejich rad využila a využívá celá řada osobností, významných sportovců a sportovních klubů, například nejznámější český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, biatlonistka Eva Puskarčíková, tenistka Karolína Muchová a Marie Bouzková, mistryně světa ve sportovním aerobiku Adéla Citová. Z komerčních projektů se podílela například na přípravě scénářů populárního televizního pořadu Zdeňka Pohlreicha „Teď vaří šéf Light“ a na jeho knihách Lehká kuchyně a Fresh kuchyně.

„Jsem rád, že se nám s paní Pavelkovou Šafářovou podařilo domluvit na dvou on-line seminářích. Stejně jako mentální příprava, tak i dobré či špatné stravovací návyky napřímo ovlivňují výkony našich sportovců, webináře tak můžou být přínosné pro naši mládež i elitní týmy“, řekl na závěr šéftrenér mládeže Jakub Martinek.