A-TÝM

Realizační tým u A-týmu zůstane ve stejném složení. Hlavním trenérem bude Jan Šťastník a Alan Juříček bude plnit roli asistenta a kondičního trenéra. Momentálně elitní tým mužů polyká dávky v posilovně a na atletickém ovále a již tento pátek ho čeká na domácí palubovce první přátelské utkání, kdy změří síly s pražským týmem Wizzards DDM Praha 10, kde dlouhé roky působila opora nynějšího kádru Znojma Jiří Šrámek.

Kádr dozná také několika změn. Ve znojemském dresu již fanoušci neuvidí obránce s dělovou ránou Jozefa Kriše, který se vrací domů do dalekého východoslovenského Sabinova. „Hlavným dôvodom môjho odchodu bola asi rodina. Bolo by pre mňa a priateľku ťažké do budúcna plánovať rodinu a život v Česku, keď máme celú rodinu na Slovenskú. Ďalším dôvodom bola práca. Vždy som sníval o vlastnej firme, a tak som sa rozhodol, že to skúsim. Dúfam, že to bolo správne rozhodnutie“, hlásí a emotivně dodává. „Znojmo mi dalo strašne veľa. Začiatky boli pre mňa veľmi ťažké, ale myslím si, že to všetko za to stálo. V klube som mal vždy úžasných spoluhráčov, na ktorých nikdy nezabudnem a dúfam, že sa budem s nimi stretávať aj naďalej. Týmto sa vám chcem chlapci a tréneri za všetko poďakovať, že ste ma prijali medzi seba a vytvorili sme jednu florbalovú rodinu. Čo sa týka ľudí, ktorým ďakujem tak nemôžem zabudnúť aj na kolegov z práce. Na záver len poviem, že to boli to pre mňa najkrajšie roky v živote, ktoré som doposiaľ zažil. Ďakujem Znojmo!“

Ze širšího kádru opouští Znojmo také Václav Bajko, který se přesouvá do juniorky pražského Tatranu. V další sezóně nebudou pokračovat mladíci Tomáš Bajko, Leoš Faltus nebo Martin Smejkal. Kariéru se rozhodl ukončit také centr Patrik Mašek. Aby Znojmo nepočítalo jen odchody, tak se pravděpodobně zrodí jeden senzační návrat. Do přípravy naskočila dlouholetá opora a florbalové dvojče Tomáše Kuchariče Jiří Salava a o jeho návratu se intenzivně jedná.

Všichni fanoušci jsou srdečně zváni na přátelské utkání.

Pátek 3. června: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Wizzards DDM Praha 10 (19:00)

ŽENY

Elitní ženský tým má za sebou kompletní tři týdny přípravy a její první fáze bude trvat do konce června. I u žen bude i nadále působit hlavní trenér Jakub Martinek, trenér brankářek Jan Zerbst a fyzioterapeut Igor Stašek. Po loňské zdařilé nováčkovské sezóně čeká tým žen nelehký úkol, a to rvát se opět o nejvyšší příčky. Soupeři budou totiž znojemský tým vnímat zcela jinak. „Čeká nás těžká sezóna. Jak už to tak bývá, zopakovat nováčkovskou sezónu není zrovna jednoduché. Opět budeme spoléhat na naše odchovankyně a především na hráčky, které na sobě chtějí pracovat a zlepšovat se. Osobně se na sezónu velmi těším, protože do ní naskočí noví atraktivní soupeři“, hlásí trenér Martinek.

Ženy momentálně trénují v posilovně, na atletickém ovále a v hale s florbalkou. Širší kádr žen tvoří více než 20 hráček a 2 brankářky. V sezóně se mohou ženy těšit opět na atraktivní zápasy s Třincem nebo nově na brněnské derby, protože v soutěži budou působit celky Hattrick Brno a Židenice.

Kádr žen zřejmě opustí jedna opora, jinak tým zůstane pohromadě, jako tomu bylo v předchozí sezóně. První přátelské utkání čeká ženy pravděpodobně již v červnu, ale především zavítá na srpnový Czech Open, který je jedním z největších turnajů na světě. Na něm se představí týmy hned z devíti evropských zemí, a tak půjde o tu správnou předsezónní prověrku.