Znojmo vstoupilo do utkání sebevědomě a v první třetině svého soka jasně přehrávalo, ale jihlavská brankářka měla branku na správném místě a při dvou šancích jí pomohla dokonce tyč. Na branku se tak čekalo až do poloviny utkání a z pohledu Laufenu to stálo za to. Eva Smutná spustila ve 29. minutě kanonádu, na kterou navázala přesnou ranou nad nohu brankářky Bára Procházková ve 31. minutě a o pár vteřin později zvýšila už na 3:0 pro Znojmo opět Eva Smutná, která pálila přesně téměř od poloviny hřiště.

Ženy tak měly do poslední části tříbrankový náskok a i nadále měly více ze hry, ale přesto málem došlo na drama. Ve 47. minutě si vybraly ženy slabší okamžik a během 13 vteřin Jihlava snížila na 2:3. Na kolena však domácí Jihlavu srazil brzký gól na 2:4, kdy Eva Smutná dokončila hattrick. Utkání se opět překlopilo do znojemské režie a Eva Nečasová přidala v 54. minutě další pojistku. V závěru si Znojmo i přes jednu obdrženou branku zkušeně hlídalo svůj náskok a z hole Daniely Cihlářové ještě v poslední minutě navýšilo na konečných 6:3. Třinec následně neuspěl v dohrávaném utkání, takže florbalistky Laufenu setrvají na 1. místě tabulky 1. ligy žen i nadále. V sobotu 6. listopadu se představí na domácí palubovce proti Přerovu.

8. kolo: EAV SK Jihlava – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:6 (0:0, 0:3, 3:3)

Branky: 47. Dominika Dvořáková, 47. Kristýna Syslová, 58. Dominika Dvořáková - 29. Eva Smutná, 31. Bára Procházková, 32. Eva Smutná, 48. Eva Smutná, 54. Eva Nečasová, 60. Daniela Cihlářová. Diváci: 42.

Online: ZDE

Komentář trenéra Martinka: „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Dnes ale vysoká kvalita na míčku, perfektně dodržené taktické pokyny a hlavně trpělivost rozhodly. Důležitým faktorem také bylo, že jsme dnes prakticky odehráli celé utkání na tři pětky a pochvalu zaslouží celý tým. Až na malý výpadek jsme měli utkání ve svých rukách. Důležité body s těžkým soupeřem, kterému děkujeme za kvalitní utkání.“

Rozpis 9. kola 1. ligy žen:                                                          

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov (6. listopadu v 16:00)


MUŽI

Své venkovní utkání měl na programu také A-tým a ten hraje v posledních týdnech ve velké pohodě, což potvrdil i na jihu Čech proti Českým Budějovicím. Laufeni byli v tomto utkání už dle průběžné tabulky favoritem, přesto se však nečekal jednoduchý zápas pro favorita.

Obzvláště vstupy do utkání zvládá A-tým dobře a to ukázal i tentokrát. Po brance kapitána Procházky a domácího Šimka se hrálo po 10 minutách nerozhodně 1:1, ale následné minuty patřily Znojmu. Ještě během 1. třetiny si totiž vytvořili bezpečný náskok, který se jim následně dařil navyšovat. Mezi 12. a 15. minutou se prosadil podruhé Procházka, pak trefil premiérovou branku za A-tým Lukáš Černý a na 1:4 zvyšoval Gerža.

Druhá třetina přinesla definitivní rozzuzlení utkání. Během minuty a půl se dvakrát prosadil Petr Mašek a ve 30. minutě zvyšoval svým druhým gólem na 1:7 Černý. Utkání v ten moment už připomínalo spíše exhibici, a když už se domácí Štíři dostali ke slovu, byl na to v bráně připravený jistý Jakub Pechura, který dostal v bráně šanci po delší odmlce.

Závěrečná dvacetiminutovka se jen dohrávala a otazník visel jen nad konečným skóre. Po brance Čihala a třetí trefě Maška vedl Laufen už osmibrankovým rozdílem. V posledních minutách pak alespoň trochu zvedly náladu fanouškům domácí Budějovice, které se prosadily dvakrát a uzavřely utkání na konečných 3:9. Nyní čeká A-tým v sobotu derby proti Bulldogs Brno na domácí palubovce!

11. kolo: FBC Štíři Č. Budějovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:9 (1:4, 0:3, 2:2)

Branky: 10. Ondřej Šimek, 51. Daniel Drobiš, 52. Patrik Holý - 7. Vojtěch Procházka, 12. Vojtěch Procházka, 13. Lukáš Černý, 15. Jan Gerža, 26. Petr Mašek, 27. Petr Mašek, 30. Lukáš Černý, 44. Petr Číhal, 46. Petr Mašek. Diváci: 115.

Komentáře po utkání:

Rozpis 12. kola 1. ligy mužů:                                                           

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno (6. listopadu ve 20:00)