V dalším ze série rozhovorů jsme si popovídali s Tadeášem Hochem, nadějným útočníkem starších žáků a dorostenců s výborným čichem na góly. Tadeáš letos nastupoval za dvě kategorie a v obou se stal nejlepším střelcem týmu. Má však za sebou přes brzký věk i jiné úspěchy jako například nejlepší střelec Prague Games 2017, je také pravidelným účastníkem krajských výběrů a zúčastnil se i Letní Olympiády mládeže!

Ahoj Táďo, sezóna skončila předčasně, jak si to prožíval?

Ahoj, byl jsem velice překvapený, protože to bylo náhlé rozhodnutí. A nikdo to z nás nečekal, že by taková situace mohla nastat.

Je něco, na co ses obzvláště těšil v závěru sezóny?

Určitě to bylo Play-Off dorostu před domácím publikem. A také na velmi důležitý trojzápas za starší žáky, kde jsme se měli utkat s Buldoky, Gullivery a se Zlínem.

Pokud se nepletu, vstřelil jsi v nedokončené sezóně 39 branek, což je stejně jako Tomáš Kucharič v základní části 1. ligy. Věděl jsi to?

Jééé, to jsem nevěděl, ale mezi 1. ligou mužů a naší soutěží je velký rozdíl.

Máš nějaký speciální recept na střílení branek? Věnuješ se tomu více v tréninku?

Recept bych tomu neříkal. Ale když střílím, vybírám místo podle postavení brankáře, kam vystřelím. Někdy je to i o štěstí. Na tréninku není moc prostoru, ale na ranní akademii se snažím co nejvíce střílet.

V sezóně jsi nastupoval za dvě kategorie. Je mezi dorostem a staršími žáky velký rozdíl?

Rozdíl pociťují hlavně v rychlosti hry a vyspělosti hráčů.

Máš nějaký florbalový vzor, ke kterému vzhlížíš?

Vzorem bych to nenazýval, ale líbí se mi například hra Jirky Curneyho a když hrával za Znojmo ještě Petr Sláma tak i jeho hra.

Jsi členem úspěšné generace našeho klubu. Kterého úspěchu si nejvíce považuješ?

Nejvíce si považuji zlatých medailí z Prague Games 2017 a Gothia Innebandy Cup 2019.

V loňském roce ses zúčastnil Letní olympiády mládeže, co ti tato zkušenost přinesla?

Každý zápas byl velmi vyrovnaný a ukázalo mi to především, že je stále co zlepšovat, nepodceňovat přípravu i tréninky. Rozdíl jsem viděl i v zázemí pro hráče.

Máš kromě florbalu i jiné koníčky?

Rád spím (smích). Když je možnost, vyrazím na ryby.

Závěrem, jaké jsou tvé florbalové sny?

Zahrát si za znojemský A-tým, zahrát si nejvyšší českou ligu. Nebráním se i zahraničním ligám nebo být třeba důležitým článkem v české reprezentaci.

Děkuji za rozhovor.

Taky díky, snad se zase brzy všichni sejdeme.