Páteční zápas s Dačicemi byl v mnohém specifický. Hrál se už od 10 hodin a hrálo se před vyprodanou halou. Ženy v rámci Schoolmatche hraném pro děti ze základních škol předvedly soustředěný výkon, který korunovaly osmi brankami do sítě Dačic. Skóre otevřela v 8. minutě Eliška Nesnídalová a z domácích hráček definitivně opadla úvodní nervozita, která se v rušné atmosféře dala očekávat. O čtyři minuty později zvyšovala střelou z dálky Daniela Cihlářová a bylo to už 2:0! Následná třetina pak přinesla definitivní rozuzlení, protože se Laufen prosadil hned čtyřikrát a na časomíře svítil stav 6:0! Ve třetí třetině si ženy užívaly perfektní atmosféry za rozhodnutého stavu a přidaly další dvě branky. Dačice v samém závěru vstřelily zaslouženě čestnou branku a stanovily konečné skóre 8:1 pro Laufen.

V neděli pak hostily ženy nevyzpytatelné Aligators Šitbořice v dohrávce 14. kola. Znojmo vkročilo do utkání aktivněji a tvořilo konstantně hru. Vyústěním toho byly branky Pelánové a Bartuškové. Za stavu 2:0 ale jakoby ženy polevily a Aligátorky toho využily ke snížení na 2:1. Domácím hráčkám však pomohla první přestávka. Po ní totiž definitivně ovládly tento zápas a skóre 2. třetiny 5:0 hovořilo za vše. Za rozhodnutého stavu ženy přidaly ve 3. třetině další branky a zvítězily i díky hattricku Báry Procházkové jednoznačně 11:1!

Série vítězství potvrdila postavení žen v elitní čtyřce a navíc je posunula na 3. místo před Dobrušku. Další utkání odehrají ženy v neděli 8. ledna na domácím hřišti proti Rtyni. Po úspěšném víkendu jsme v krátkém rozhovoru vyzpovídali kapitánku Evu Smutnou.

Ahoj Evi, jak jste si užily páteční Schoolmatch?

Bylo to něco neskutečného, děti dokázaly vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, která nás hnala neustále dopředu a myslím, že pro každou z nás to byl jedinečný florbalový zážitek.

Cítila jsi naopak v neděli proti Aligátorkám ten rozdíl? Přeci jen jste v pátek hrály před plnou tribunou.

V hale byl o dost větší klid, ale nepřišlo mi, že by se to na nás nějak podepsalo. Navíc naše rodiče umí vytvořit také parádní atmosféru.

Na závěr kalendářního roku jste si připsaly pět výher a obzvláště tento víkend byla velká jízda, takže panuje spokojenost?

Velká spokojenost. Po minulém víkendu, kdy byly zápasy dost vyrovnané, jsme si tento víkend spravily chuť a nastřílely spoustu gólů.

Sama ty jich máš před Vánoci z pozice obránkyně už dvacet a zatím jsi nejlepším střelcem týmu. Čím si to vysvětluješ?

Myslím si, že zásluha patří celému týmu, protože bez nich by ty góly nepadaly. Ale jsem ráda, že mi to tam padá, protože góly posouvají tým k vítězství.

17. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Centropen Dačice 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Branky: 8. Eliška Nesnídalová, 12. Daniela Cihlářová, 27. Eva Smutná, 31. Nela Houšťová, 38. Veronika Filáková, 39. Bára Procházková, 54. Bára Procházková, 59. Marie Pelánová - 58. Aneta Lisová. Diváci: 387.

Hráčka utkání za tým TJ Znojmo: Bára Procházková

Hráčka utkání za tým Dačice: Kateřina Pospíchalová

Komentáře trenéra Martinka: „Začnu poděkováním soupeři, že nám tento zážitek vůbec umožnil a ve všední den přijel na toto speciální utkání. V zápase jsme splnili naše cíle, a to byla dominance na míčku a maximálně soustředěný výkon směrem dozadu. Po úvodních brankách jsme se uklidnili a jasně tento Schoolmatch ovládli. Děkuji holkám za tvořivost dopředu, za poctivost dozadu a plnění taktických pokynů. Byl to pro nás všechny skvělý zážitek, při němž klaplo vše do puntíku. Děkujeme fantastickým divákům a všem pořadatelům za dnešní vydařené dopoledne!“

Komentáře trenéra Vacušky: „V první řadě jsem moc rád, že jsme dnes na zápas dorazili všichni v pořádku a mohli jsme si vyzkoušet atmosféru v hale napěchované dětmi, které pro domácí vytvořily opravdu skvělou kulisu. Co se týká zápasu, obrázek hry byl dnes bohužel celkem jednoznačný. Oproti minulému zápasu jsme první dvě třetiny ani moc nehrozili, prostě nám to dopředu nelepilo. Třetí třetinu ale holky nevypustily, zdálo se, že se i uvolnily a předvedená hra byla o něco lepší. Znojmo i tuto část sice vyhrálo, ale čestný úspěch v podobě gólu jsme si na závěr zasloužili. Děkuju holkám za nasazení a bojovnost a soupeři gratuluji k vítězství a přeju hodně štěstí do zbytku sezóny. A abych nezapomněl, krásné a veselé Vánoce všem.“

14. kolo (dohrávka): TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Šitbořice 11:1 (2:1, 5:0, 4:0)

Branky: 4. Marie Pelánová, 12. Marie Bartušková, 27. Bára Procházková, 31. Soňa Dibelková, 34. Barbora Eliášová, 39. Adéla Spoustová, 40. Bára Procházková, 49. Eva Smutná, 56. Daniela Cihlářová, 58. Bára Procházková, 58. Kristýna Černá - 19. Sabina Mátlová. Diváci: 55.

Hráčka utkání za tým TJ Znojmo: Kristýna Černá

Hráčka utkání za tým Aligators: Sabina Mátlová

Komentáře trenéra Martinka: „Měli jsme dnes dobrý nástup do utkání, za stavu 2:0 jsme ale zbytečně polevili a k naší hře se vrátili opět po první přestávce. Od 2. třetiny to už bylo jen o nás. Zlepšili jsme pohyb, předvedli pěkné kombinace a nadělili si pod stromeček tři body. Konec roku nás zastihl v dobré formě, děkuji tak celému jak se v pátek i dnes prezentoval. Teď je potřeba se doléčit a pořádně si psychicky i fyzicky odpočinout. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce.“

Komentáře trenéra Dolíhala: „Dnes nás trápila marodka, ale i bez 3 opor jsme zápas odehráli. Jak kdyby holkám spoluhráčky chyběli. Celý zápas jsme se nedokázali do tempa. Byli jsme všude pozdě, ať v soubojích u mantinelu, tak u hráček na středu. Skóre mluví asi za vše. Ale i takové zápasy musí někdy přijít. Jsem rád, že to přišlo takhle před vánoční pauzou. Máme aspoň 14 dnů na to si odpočinout, nabrat síly a poté se naplno vrátit to sezónního rytmu. Zdravím naše holky u on-linu. Gratuluji soupeři k vítězství.“

Následující utkání žen:

neděle 8. ledna: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Orel Rtyně v Podkrkonoší (15:00)