Nejvyšší florbalová dorostenecká celostátní soutěž prošla před letošní sezónou velkou obměnou. Přešlo se na systém výkonnostních košů a přesně 50 celků bojovalo v pěti skupinách! Každá skupina pak byla rozdělena na koš A a koš B po pěti týmech. Poté vždy po dvou odehraných turnajích podle výsledků dva týmy spadli do nižšího koše a dva týmy naopak postoupili do koše A.

Dorostenci TJ Znojmo LAUFEN CZ působili v loňské sezóně ve 2. lize, a tak byli pro začátek sezóny nasazeni rovnou do koše B. Jenže hned po prvních dvou turnajích, při skóre 44:6 se stěhovali do koše A, a ten až do konce základní části neopustili. Nutno podotknout, že konkurenci jim celou sezónu dělali přední jihomoravské celky Hattrick Brno, Bulldogs Brno a Gullivers Brno. Například s brněnskými Buldoky se utkali 3x a ze všech utkání odešli jako vítězové!

Celkově se dorostenci umístili za Gullivers Brno na 2. místě základní části a čeká je nový formát Play-Off. V něm se o titul mistra České republiky popere 50 týmů z celé republiky! Znojmo je díky dobré základní části nasazeno rovnou do 2. kola, tedy mezi 32 nejlepších celků, kde na ně bude čekat jeden z dvojice soupeřů Žďár nad Sáz. – Třebíč. Série se hraje na dvě utkání v jeden den.

2. kolo Play-Off se odehraje na znojemské palubovce v sobotu 21. března. První utkání startuje v 15:30 a odveta v 18:00. Pokud tuto sérii dorostenci zvládnou, narazí v dalším kole pravděpodobně na Olomouc nebo Zlín Lions.

 „Jsem nadšený z přístupu a herního pojetí našeho dorosteneckého celku, za který nastupují talentovaní starší žáci. Kluci zvládli základní část na výbornou a teď je čeká odměna v podobě napínavých vyřazovacích bojů. Bude to jejich první Play-Off v kariéře, a proto bych byl moc rád, kdyby je do znojemské sportovní haly dorazilo podpořit co nejvíce fanoušků. Pro všechny fanoušky půjde o zajímavou podívanou, kdy uvidí v akci největší talenty naší mládežnické struktury a budoucí hráče znojemského A-týmu“, řekl trenér dorostenců Jan Šťastník.

Dosavadní výsledky dorostenců v této sezóně:

TJ Znojmo LAUFEN - CZ FBŠ Jihlava 10:3

FK Slovan J.Hradec - TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:17

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Snipers Třebíč 6:1

FbK Orlicko-Třebovsko - TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:11

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Hippos Žďár n/S. 10:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:4

FbK Orlicko-Třebovsko - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:7

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Bulldogs Brno 4:1

Hippos Žďár n/S. - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:9

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ - PSKC Okříšky 4:3

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FbK Orlicko-Třebovsko 9:3

Bulldogs Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:4

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:5

TJ Znojmo LAUFEN CZ - PSKC Okříšky 5:4

Hippos Žďár n/S. - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:7

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Bulldogs Brno 6:0

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 0:6