Tým dorostu za sebou nechal v sezóně zvučné soupeře jako například Bulldogs Brno, Gullivers Brno nebo FBC Ostrava. Po nasazení přímo do 2. kola Play-Off narazí na silného soupeře Zlín Lions, který disponuje velmi šikovným kádrem. Bude se hrát již tuto neděli a výhodu domácího prostředí bude mít Znojmo i přesto, že 1. utkání musí odehrát v hodonickém exilu. Kategorie dorostu hraje vyřazovací část systémem dvou utkání v jeden den a do dalšího kola se probojuje tým s lepším součtem branek z obou utkání.

Oba soupeři se již v sezóně jednou střetli. V říjnu dokázali dorostenci porazit Zlín ve znojemské hale poměrem 9:3. Znojemský kádr bude spoléhat zejména na produktivní dvojici Vilém Bednařík, František Blažek. Druhý jmenovaný dokázal již letos v kategorii dorostu a juniorů celkem nasbírat úctyhodných 84 kanadských bodů. Františka Blažka jsme před vrcholem sezóny vyzpovídali v krátkém rozhovoru.

Ahoj, čeká vás první Play-Off. Jak se na něj těšíš?

Dobrý den, samozřejmě je to pro nás takový vrchol sezóny takže se hodně těším.

Jak vidíš šance svého týmu proti kvalitnímu Zlínu?

Už jsme proti Zlínu jednou hráli, ale to si myslím, že nebyli v plné sestavě, takže očekávám, že budou hrát velmi dobře. Zároveň si myslím, že když budeme hrát to, co chceme, tak máme dost velkou šanci.

Hraje se na dvě utkání v jeden den. Co bude rozhodovat o postupu?

Dva zápasy za den jsme hráli i během sezony, takže to nebude nic nového, ale bude to náročné. Důležité bude zvládnout první utkání a potom se nám bude hrát líp.

Letos nastupuješ jak za dorostence, tak i za juniory a dohromady jsi nasbíral už 84 kanadských bodů. To není vůbec špatné, ne?

Hodně kanadských bodů je pro mě takový bonus. Celkový výkon a výsledky celého týmu jsou důležitější.

Na základě tvých výborných výkonů a vysoké produktivity zřejmě dostaneš v příští sezóně také šanci se prosadit do A-týmu. Jaké jsou tvé plány pro příští sezónu?

Do příští sezóny je ještě daleko a moc jsem nad ní nepřemýšlel. Jestli dostanu šanci, asi nezáleží jen na mně. Abych se v A-týmu prosadil, tak musím pořád trénovat a makat naplno.

Rozpis 16ti-finále Play-Off:

1. utkání: Neděle 20. 3. (11:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Zlín Lions (Hodonice)

2. utkání: Neděle 20. 3. (17:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Zlín Lions (SH Znojmo)