Pro domácí tým jde o zajímavé zpestření mezi prvoligovými zápasy. Málokdo již tuší, že Vítkovice se zde představily loni, ale to bylo zase v rámci poháru žen. Poslední utkání mezi dnešními soupeři se datuje k 20. lednu 2019, kdy Vítkovice doma porazily v rámci nejvyšší soutěže Znojmo 10:5. V téže sezóně sehrál Laufen s Vítkovicemi nádhernou bitvu na domácím hřišti, ve které podlehl až po nájezdech 5:6. Vítěz dnešního utkání postoupí do osmifinále Poháru Českého florbalu.

„Na utkání se moc těšíme, je to takový zápas podzimu a hlavně zpestření. O kvalitách soupeře víme, ale budeme ho chtít potrápit. Chtěl bych tímto pozvat naše fanoušky, snad jich dorazí co nejvíce,“ řekl k večernímu duelu Jan Šťastník.

Vítkovice netřeba moc představovat. Každoročně se jedná o jednoho z aspirantů na titul mistra České Republiky, kterého trénuje klubová ikona a bývalý vynikající obránce Pavel Brus. Aktuálně je tým na 2. místě tabulky, když si připsal šest přesvědčivých výher a jednu porážku. Do poháru byly Vítkovice nasazeny v 5. kole, ve kterém deklasovaly Přerov 29:3! Kádr Vítkovic je nabitý mužskými i juniorskými reprezentanty. Na listopadové Mistrovství světa mužů v Curychu byli nominováni Jiří Besta, Adam Delong a Matyáš Šindler. V náhradnících, kteří mohou být v případě zranění donominováni, jsou také Jakub Hubálek, Adam Zúbek nebo Ondřej Vítovec. Obrana Znojma se tak má na co těšit! Statistikám v superlize vévodí Adam Delong, který je zároveň druhý v produktivitě celé soutěže.

Pohár Českého florbalu:

čtvrtek 20. 10. (19:30) TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. SC TEMPISH Vítkovice

Rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák

On-line: ZDE

Facebook: ZDE