Utkání mělo jasného favorita v podobě ostravských florbalistů, kteří loni vyválčili díky 7. příčce Play-Off. Domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ však vstoupilo výborně do utkání, zaskočilo svého soupeře a vytvořilo si převahu. První branku utkání nakonec přeci jen vstřelila Ostrava z hole polského reprezentanta Wojciecha Malajky, který neřekl v utkání zdaleka poslední slovo. Znojmo však bleskově vrátilo úder a za 5 vteřin vyrovnal Jiří Šrámek – 1:1. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

I ve druhé třetině působili domácí lepším dojmem a byli favoritovi utkání více než důstojným soupeřem a odměnou jim byla vedoucí branka Filipa Dabergera, který natáhl u levého mantinelu a trefil se na bližší tyčku. Následně dostali domácí výhodu přesilové hry, ale vyplynulo z něj pouze trestné střílení pro hosty, které chladnokrevně zakončil Dominik Klimscha. Tato branka však domácí spíše nabudila a těsně před přestávkou skóroval po pěkné souhře novopečený kapitán Vojtěch Procházka – 3:2.

Až ve 3. třetině převzala otěže zápasu Ostrava a začala potvrzovat roli favorita. Druhou a třetí branku přidal Wojciech Malajka a nakonec Daniel Chatrný pečetil v závěru výhru 5:3 brankou do opuštěné klece.

Nejlepším hráčem Znojma byl vyhlášen šestnáctiletý brankář Jakub Pechura, pro nějž to byla premiéra v soutěžním utkání za A-tým. Počínal si velmi jistě a svému týmu pomohl k sympatickému výsledku několika těžkými zákroky. Jakuba jsme požádali o rozhovor.

Ahoj Jakube, máš za sebou úspěšnou premiéru v soutěžním utkání za A-tým. Byl to pro tebe zážitek?

Ano byl. Moc jsem se těšil na toto utkání se superligovým týmem jako je FBC ČPP Ostrava. Sice jsme to nedotáhli do vítězného konce, ale jsem rád za tyto zkušenosti do budoucna.

Co tvůj výkon? Několikrát si svůj tým výbornými zákroky podržel.

Na to, že to byla moje premiéra v soutěžním utkání, tak jsem velmi spokojen a doufám, že budu pokračovat v těchto výkonech i nadále.

Výkonem tým zanechal velmi dobrý dojem. Co nakonec rozhodlo o obratu superligové Ostravy?

Bohužel jsme od 30. minuty polevili v tempu naší hry a Ostrava ukázala, že je kvalitním týmem superligové kvality a obrátila utkání do svých rukou.

Z dorostu jsi skočil rovnou do A-týmu. Už jsi se rozkoukal?

Ano. Už v minulosti jsem byl na hodně trénincích s A-týmem, takže nebyl problém se nějakým způsobem rozkoukat a začlenit. Jsem rád, že můžu být jeho součástí.

Co od sebe v sezóně očekáváš?

Očekávám od sebe co nejlepší výkony a chtěl bych se stát stabilní součástí A-týmu. Rád bych získal nějaké zkušenosti i v juniorské lize.

Další zápasy v rámci Poháru Českého florbalu:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Hu-Fa Panthers Otrokovice (18. srpna v 19:00)

Bulldogs Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ (30. srpna v 18:30)