Tomáš Kucharič míří na měsíční hostování do superligových Pardubic! Po nucené pauze se opět rozbíhá kolotoč Livesport Superligy, která dostala na rozdíl od 1. ligy výjimku, a tak není překvapením, že týmy z nejvyšší soutěže loví posily o patro níž. Tomáše čeká během prosince pořádná porce utkání a tak může být tento transfer výhodný pro všechny tři strany.

Nabídka z Pardubic je pro Tomáše i nás zcela jistě velmi zajímavá, vzhledem k tomu, že Superliga se dá do chodu dříve než naše soutěž je pro nás vítanou možností poslat svého elitního střelce na 6-ti zápasovou stáž. Navíc Tomášovi úvod sezóny nevyšel úplně dle jeho představ, očekává od sebe výrazně větší bodový přísun a právě měsíční pobyt v nejvyšší soutěži by ho mohl nakopnout k tomu, aby po restartu 1. ligy mužů táhl celý tým v boji o play-off", uvedl manažer oddílu a zároveň hlavní trenér A-týmu mužů Jan Šťastník.

Pardubické Sokoly čeká po restartu soutěže do konce kalendářního roku pořádná porce utkání, navíc se potýkají s marodkou, a tak pro ně může být znojemské produktivní křídlo vítanou posilou.

„Příchodem Tomáše Kuchariče reagujeme na současnou naprosto výjimečnou situaci. Všechny týmy mimo superligových nemohou hrát ani trénovat. V tuto chvíli můžeme oslovit hráče, které by za normálních okolností v podstatě nebylo možné do Pardubic dostat. Jsem přesvědčen, že to je zajímavý transfer nejen pro nás ale i pro Znojmo, protože udržíme jejich klíčového hráče v tréninku a v zápase. Zároveň je to reakce na náš velmi úzký kádr, který se stále potýká se zraněními. Program, který nás v prosinci čeká, bude velmi náročný, a proto se snažíme na toto období posílit a náš kádr rozšířit“, uvedl k přestupu trenér Sokolů Martin Zozulák.

Tomáš Kucharič naskočí do nejvyšší soutěže po více jak dvou letech a nabídka od Pardubic je pro něj velkou výzvou.

„Minulý týden mě přes našeho trenéra Honzu Šťastníka kontaktoval Martin Zozulák, generální manažer superligového klubu Sokoli Pardubice, který mi nabídl odehrát konec roku 2020 v Pardubicích. Protože vedení našeho oddílu TJ Znojmo LAUFEN CZ s mým hostováním v Pardubicích souhlasilo a Sokoli Pardubice pro mě vždycky byli sympatickým týmem, tak jsem se rozhodl tuto nabídku přijmout. Je pro mě výzva nastoupit po dvou letech opět v superlize. Kvůli zaměstnání budu muset do Pardubic dojíždět, tak doufám, že to ten měsíc nějak zvládnu a budu pro Pardubice platným hráčem“, řekl na závěr Tomáš Kucharič.