Tažení A-týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ letošní sezónou je u konce. Jejich pouť skončila ve třetím rozhodujícím utkání předkola Play-Off v Havířově. Za stavu 1:1 na zápasy se série přestěhovala zpět na sever Moravy.

Utkání přitom nezačali znojemští vůbec špatně a dvakrát šli v průběhu 1. třetiny do vedení. Nejprve otevřel skóre Jaroslav Matoušek a na vyrovnání domácích odpověděl v 11. minutě kapitán Palát – 1:2! Na konci první části přišly dobré chvíle domácích a dvěma brankami zásluhou Klimeše a Černého otočili průběh utkání na 3:2.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zužitkoval nabídnuté trestné střílení Daberger a mohlo se začínat od nuly – 3:3! Znojmo ve druhé třetině srážela nedisciplinovanost, čímž nabídlo Havířovu tři přesilovky a soupeř od té chvíle tahal za delší konec. V polovině utkání Tychtl a ve 37. minutě Černý dali domácím dvoubrankové vedení. Do konce třetiny přidali domácí další gól, ale naději vykřesal ještě do přestávky Salava brankou na 6:4.

Poslední třetina začala přesilovkou Znojma, se kterou si umí poradit a Vojtěch Procházka snížil na 6:5. Snaha se Laufenům upřít nedala, ale to bylo bohužel vše. Domácí dohráli utkání zkušeně a cítit byl i větší hlad po vítězství. Havířov nakonec ještě v dohrávaném utkání přidal dalších 5 branek a vysokým vítězstvím 11:5 si zajistil postup do čtvrtfinále Play-Off. Naopak pro znojemské sezóna končí. Hráčům i realizačnímu týmu však patří poděkování za bojovnost a všichni věříme, že v příští sezóně se vrátí ještě silnější!

Branky: 11. Ondřej Kučera, 17. Adam Klimeš, 19. Matěj Černý, 30. Adam Klimeš, 37. Matěj Černý, 38. Martin Šulc, 47. Daniel Tychtl, 55. Matěj Černý, 56. Jakub Vilím, 59. Adam Klimeš, 60. Jakub Vilím - 8. Tomáš Kucharič, 11. Pavel Palát, 22. Filip Daberger, 39. Jiří Salava, 45. Vojtěch Procházka. Diváci: 214.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Dneska jsme dělali od začátku spoustu chyb, kdy jsme zbytečně inkasovali v první třetině. Ve druhé třetině jsme si do útoku nevytvořili vůbec nic. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že to chceme srovnat, bohužel nás vždy zastavilo zbytečné vyloučení, kterých jsme v tomto zápase měli zbytečně moc. I když výsledek vypadá hrozně, tak musím kluky pochválit za srdnatý výkon. Nikdo nic nevypustil, makali až do konce jako tým. Děkuji jim za celou sezónu za jejich přístup. Děkuji soupeři za zápas a přeji jim hodně štěstí do dalších bojů."

Komentář trenéra domácích Hynka Pláška: „Vstup do zápasu byl z obou stran opatrný. Ve druhé třetině jsme zvýšili tempo a tím i skóre, i když soupeř byl nepříjemný ve všech herních činnostech. Ve třetí třetině to byla otázka morálky a tu jsme měli lepší než Znojmo, proto jsme vyhráli takovýmto rozdílem. Znojmu děkuji za pěknou a těžkou sérii a přeju jim šťastnou cestu domů. Děkuji skvělým divákům.“