Dva dny, dva zápasy, nabitý víkend. A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ se po porážce v derby vydal v sobotu na dlouhou cestu do Havířova, kde chtěl konečně zase naplno bodovat. Do cesty se mu postavil TJ Slovan Havířov, který se nachází s jedenácti body na dně tabulky.

Domácí působili v úvodu utkání svižnějším a florbalovějším dojmem a odměnou jim za to byla první branka utkání, která padla hned ve 2. minutě. Vyrovnání si Znojmo schovalo do 15. minuty, kdy trochu šťastně srovnal mladíček Polehňa na 1:1. Do kabin šli ale přeci jen spokojenější domácí, když brankou Řezáče upravili na 2:1.

Tak jak skončila první část, začala i ta druhá. Domácí navýšili skóre a dále ostřelovali Hándla, ten však svůj tým držel v naději. Od druhé půlky zápasu vystrkovali čím dál více růžky hosté a vyjádřili to i gólově, protože brankami Paláta a Polehni, vyrovnali stav.

3. třetina se hrála opatrně, oba týmy věděly, že další branka bude klíčová. Utkání nakonec rozhodla genialita Tomáše Kuchariče, který se po individuální akci prosadil až v předposlední minutě a následnou pojistku přidal do prázdné branky kapitán Pavel Palát. Havířov pak ještě stihl kosmeticky upravit pár sekund před koncem na 4:5.

V tomto kalendářním roce už zbývá sehrát jen speciální vánoční utkání, které se odehraje v sobotu 21. prosince od 18 hodin a A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ v něm přivítá Jaroměř.

Branky: 2. Michal Prorok, 17. Petr Řezáč, 21. Michal Kozelský, 60. Michal Kozelský - 15. Martin Polehňa, 34. Pavel Palát, 37. Martin Polehňa, 59. Tomáš Kucharič, 60. Pavel Palát. Diváci: 52

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Po včerejšku jsme rádi za 3 body. Dnes jsme měli katastrofální rozehrávku, i přes to jsme zvítězili. Soupeř byl dnes lepší. Byl to vyrovnaný zápas. Děkujeme soupeři za utkání."

Komentář trenéra domácích Václava Komačky: „Vyrovnaný zápas s technicky dobře disponovaným soupeřem. Ve druhé třetině jsme měli mnoho šanci, kde jsme měli odskočit. Naopak ale Znojmo dorovnalo. Třetí třetina byla šachová partie kdo z koho a tam bylo šťastnější Znojmo. Oddychneme a připravíme se na derby.“