Středeční večerní utkání zahájili lépe Laufeni, kteří z hole Františka Blažka skórovali již v 1. minutě. Na obou stranách fungovaly pozorné obrany, a tak bylo vyložených šancí po málo. Přesto se v 1. části hry prosadili také Buldoci a v 7. minutě srovnali na 1:1.

Druhá třetina bylo z pohledu domácího Laufenu nejvydařenější a blýskl se v ní především mladíček David Přibil! Ten krásnou trefou nejprve srovnával na 2:2, Buldoci ale opět odskočili na 2:3. Na tuto branku odpověděl vyrovnáním ve 28. minutě Jiří Šrámek, a když se trefil David Přibil nádherně i ve 35. minutě, Znojmo vedlo 4:3.

Dobrý výkon z prostřední části se ale Laufenu nepodařilo zopakovat v té poslední. Buldoci hrající na tři pětky měli více sil a více ze hry, z čehož pramenil obrat na 4:6. V závěru zápasu pak rozdmýchal zbytečně emoce hostující Valachovič, který po faulu na Ďurišku inkasoval vysoký trest.

Z pohárové skupiny však postupují všechny celky a znojemští fanoušci se můžou v pavouku pravděpodobně těšit na českého giganta! Pokud zvládnou Vítkovice svůj zápas v Přerově, zavítají v následujícím kole na jih Moravy.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)

Branky: 1. František Blažek, 23. David Přibil, 28. Jiří Šrámek, 35. David Přibil - 7. Jakub Vitek, 22. Jakub Vitek, 27. Matyáš Němec, 45. Jan Černovický, 48. Matyáš Němec, 52. Matyáš Němec. Diváci: 65.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: David Přibil

Hráč utkání za tým Bulldogs: Matyáš Němec

Komentář trenéra Šťastníka: „Dobré tréninkové utkání. Bylo nás sice jen deset, ale konečně jsme plnili pokyny z tréninkového procesu a především disciplinovaně bránili. Dvě třetiny naprosto vyrovnané utkání, ve třetí třetině nám trošku došlo, což je ale pochopitelné. Potrénujeme a v neděli zase hurá do boje.“

Komentář trenéra Kyzlinka: „Utkání bylo vyrovnané. V úvodní části jsme se dostali asi v desáté minutě do hry. Druhá třetina kouskovaná vyloučeními a bez tempa, úplně jsme vypadli z role. Ve třetí třetině návrat k naší hře a otočení skóre. Jsme rádi za vítězství a mrzí nás zbytečný zákrok našeho hráče na soupeře na konci utkání.“

Následující utkání A-týmu:

18. září: TJ Znojmo Laufen CZ – Florbal Ústí (18:00)