Po nepříliš vydařeném období A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ opět zabral. Nutno podotknout, že se jednalo spíše o povinnou výhru nad posledními Petrovicemi, ale pro tým se může jednat o onu potřebnou vzpruhu před rozhodujícími bitvami sezóny. Domácí si s chutí zastříleli a k vidění byl jak návrat Jiřího Salavy, tak pětigólová paráda Tomáše Kuchariče.

Od samého počátku utkání působil znojemský tým florbalovějším dojmem a v 8. minutě poprvé otevřel skóre, když našel přesným pasem Čihal hokejku Krejčíře a bylo to 1:0. Další branka domácích přišla za málo vídané 4 sekundy, to když sebral míček hostům Palát a jeho nabídku zužitkoval David Dvořák – 2:0! Přesným zásahem se v první části prezentovali také hosté, kteří o necelou minutu později korigovali stav na 2:1. Do kabin se však odcházelo za stavu 4:1, protože nezvykle mnoho prostoru dokázal využít Kucharič a po něm také kapitán Palát.

Druhá třetina nabídla divokou přestřelku a nespoutaný florbal. Na 5:1 už zvyšoval opět Palát, ale hosté o sobě dali následně vědět dvěma slepenými brankami – 5:3! O jednu z branek se z trestného střílení podílela hrající legenda českého florbalu Petr Skácel. Odpověď domácích však trvala jen 17 vteřin a na rozdíl tří branek zvýšil navrátilec do sestavy Jiří Salava, který v zápase zapsal 4 kanadské body! Následovala opět branka Petrovic na 6:4, ale závěr druhé části patřil jednoznačně znojemskému kanonýrovi Kucharičovi, který v rozmezí 3 minut vstřelil 3 branky a utkání prakticky rozhodl.

Poslední část už se spíše dohrávala a domácí hlídali bezpečný náskok. Na branku Petrovic na 9:5 odpověděl ještě svým pátým gólem Kucharič a následně se prosadili ještě Salava s Lukášem Matouškem. Po dobrém výkonu brankáře Bauera si TJ Znojmo LAUFEN CZ připsalo do tabulky povinné tři body a v tabulce se vrátilo zpět na 6. místo! Do konce základní části zbývá šest utkání a doma se A-tým představí opět v neděli 26. ledna, kdy od 17 hodin přivítá celek Startu Praha-Kunratice.

Branky: 8. Daniel Krejčíř, 8. David Dvořák, 11. Tomáš Kucharič, 15. Pavel Palát, 28. Pavel Palát, 32. Jiří Salava, 37. Tomáš Kucharič, 37. Tomáš Kucharič, 39. Tomáš Kucharič, 46. Tomáš Kucharič, 48. Jiří Salava, 60. Lukáš Matoušek - 9. Petr Kašpar, 30. Petr Skácel, 32. Petr Kašpar, 33. Adam Zbořil, 45. Petr Horák. Diváci: 105.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Dnešní zápas rozhodla produktivita, jsem rád, že se konečně rozstříleli zase po dlouhé době někteří hráči. Chci všechny pochválit za výborný týmový výkon a přístup, zejména gólmana. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů Martina Vlčka: „Přesto, že výsledek vypadá jasně, hra byla naprosto vyrovnaná a myslím si, že více gólovek jsme si vypracovali my. Rozhodlo proměňování šancí a výborný výkon domácího gólmana. Zatímco Znojmu spadlo do brány skoro všechno, do čeho plácli, naše neschopnost v zakončení byla do nebe volající. Chtěl bych kluky ale pochválit, protože předvedli dobrý výkon. Mrzí nás, že jsme museli dorazit v takto okleštěné sestavě. Děkuji rozhodčím, domácím a divákům".

Foto: Dominik Chalupník.