TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Slovan Havířov 8:6

Utkání začalo podle plánu, domácí si vytvořili tlak, z čehož pramenili branky Kuchariče a kapitána Paláta. Třetí branku přidal po pohledné kombinaci Polehňa a hostům mohlo být ještě hůř, kdyby jeho další střelu nezastavila horní konstrukce branky.

Ve druhé části hry se brankový příděl domácích zastavil a toho využili hosté. Nejprve ve 24. minutě snížil Herblich a na konci druhé části potrestal faul Čihala Kozelský. Kdyby ještě chvíli předtím Herblich vyzrál v trestném střílení na Bauera, mohlo se jít do poslední části za stavu 3:3.

To se však nestalo a po přestávce to byli opět domácí, kteří za to vzali. Vlček střílí z dálky a zvyšuje na 4:2! O dvě minuty později pak už poněkolikáté v sezóně zafungovala spolupráce Čihala s Kucharičem a druhý jmenovaný zvýšil už na 5:2. V závěrečné desetiminutovce se pak s brankami roztrhl pytel a ke slovu se dostali i hosté, na méně než rozdíl dvou branek se ale nedotáhli. Za Znojmo se prosadil znovu kapitán Palát a následně Jan NovákPetrem Čihalem. Obě branky padli při havířovské hře bez brankáře.

Znojemští florbalisté tak mohli slavit první vítězství za tři body, které je posunulo na 8. příčku tabulky. Nyní zajíždí na půdu Jaroměře, a poté se představí na domácí palubovce 19. října proti Českým Budějovicím.

Branky: 3. Tomáš Kucharič, 10. Pavel Palát, 16. Martin Polehňa, 42. Vojtěch Vlček, 44. Tomáš Kucharič, 55. Pavel Palát, 59. Jan Novák, 60. Petr Čihal - 24. Lukáš Herblich, 40. Michal Kozelský, 57. Vojtěch Vavrečka, 60. Michal Kozelský, 60. Michal Kozelský, 60. Martin Děček. Diváci: 212.

Komentář trenéra hostů Václava Komačky: „Dnešný zápas sa mi hodnotí ťažko, boli sme potrestaní za každú menšiu chybu. Musíme eště pridať, lebo sa može stať, že nám ten vlak utečie."

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Děkuji soupeři za utkání, přeji šťastnou cestu domu. Věděli jsme, že soupeř, i když je poslední, není špatný a jsem rád, že nám vyšlo to, co jsme nacvičovali celý týden. Za to musím kluky pochválit. Jediná kaňka na utkání je posledních 5 minut, kde jsme zbytečně inkasovali."