Do Znojma dorazil v neděli asi nejtěžší dosavadní soupeř, lídr 1. ligy mužů z Karlových Varů! Utkání slibovalo nádhernou podívanou, a také tomu tak bylo. Hosté na hřišti ukázali, proč vévodí tabulce, ale Znojmo předvedlo efektivní výkon, za který bylo odměněno třemi body.

Nástup do utkání se povedl domácímu Laufenu, když měli hosté sice míček po většinu času na svých hokejkách, ale domácí obrana pracovala pozorně a navíc podnikala smrtící protiútoky. První z nich proměnil kapitán Palát po přiťuknutí Nováka. Ve druhém případě si zase zkušeně počínal Ďuriška, když zasunul míček pod hostujícího brankáře a bylo to už 2:0. Ve 12. minutě o sobě dali vědět hosté, kteří po dobře zahrané standartce snížili na 2:1. Do první přestávky se ještě stačili prosadit oba týmy. Kucharič propálil vše, co mu stálo v cestě, a vrátil Znojmu dvoubrankové vedení. 8 vteřin před koncem však Karlovy Vary snížily na 3:2.

Po změně stran se hostům poprvé a naposledy podařilo utkání vyrovnat, ale pak přišly chvíle ve výborné formě hrajícího Petra Čihala, který dvěma nechytatelnými dělovkami vrátil svému týmu dvoubrankové vedení, na nějž hosté odpověděli opět brankou do šatny, a na poslední přestávku se odcházelo za stavu 5:4.

Poslední třetina nabídla neuznaný gól Karlových Varů, kterého docílily vysokou holí a také ubráněné oslabení domácích. Pojistku pak přidal do prázdné branky David Dvořák a radost už domácím nezkazilo ani snížení hostů na konečných 6:5. Velkou měrou se o zisk tří bodů zasloužil brankář Jan Hándl a nejlepším hráčem Znojma byl vyhlášen Petr Čihal.

Nyní A-tým zajíždí na horkou půdu do Kladna a doma se představí opět v sobotu 23. listopadu, kdy vyzve od 18 hodin tým Chomutova!

Branky: 4. Pavel Palát, 7. Martin Ďuriška, 20. Tomáš Kucharič, 27. Petr Čihal, 34. Petr Čihal, 59. David Dvořák - 12. Daniel Nicklas, 20. Jakub Pecha, 22. Jakub Pecha, 40. Jakub Pecha, 60. Michal Klápa. Diváci: 185.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Děkujeme soupeři za vyrovnané utkání. Dneska odmakané a zasloužené vítezství, i když soupeř byl velmi kvalitní. Kluci to perfektně odmakali až do konce. Přejeme soupeři šťastný návrat domů."

Komentář trenéra hostů Petra Pánka: „Celou první polovinu zápasu nám trvalo, než jsme se dokázali vypořádat s rychlými brejky soupeře. V té době si již soupeř vypracoval náskok a do konce zápasu jsme dobývali obranu soupeře. Vytvořili jsme si velké množství gólových šancí, bohužel brankář zavřel svojí bránu a nedovolil nám otočit skóre utkání. Děkuji soupeřům a gratuluji k výhře."