Elitní tým cestoval do Karlových Varů posilněn o mladíky Panušku, Pretla a Švédy z Tatranu, ale ani oni nezabránili dobrému nástupu domácích do utkání. Už ve 4. minutě se prosadil kanonýr nejvyšší kategorie Michal Strachota a domácí vedli 1:0. Tento stav vydržel až do konce první části.

Ve druhé třetině o sobě dalo vědět také Znojmo, ale ještě dříve odskočili do dvoubrankového vedení Vary po brance Niklase. Na tu odpověděl Petr Mašek a potvrdil tak svoji letošní střeleckou formu. Obrat však nepřišel, navíc domácí přidali z hole Strachoty třetí gól a domácí opět odskočili.

Třetí třetina byla z pohledu Moravanů nejvydařenější, ale kýžené body nepřinesla. Domácí sice přidali čtvrtý gól, ale to bylo ten večer od nich vše. Naději hostům daly branky Čihala a druhá trefa Maška, a i když do konce utkání zbývalo ještě 7 minut, tak se Znojmu vstřelit vyrovnávací branku nepodařilo. Nejblíže k němu mělo 7 vteřin před koncem, ale domácí brankář svůj tým zázračným zákrokem podržel.

Vary se tak v tabulce posunuly před Znojmo, kterému patří současná 4. příčka a navíc teď hraje dvakrát doma, kde se mu zatím daří skvěle! Nejlepším hráčem Laufenů byl vyhlášen Petr Mašek.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky: 4. Michal Strachota, 22. Daniel Nicklas, 28. Michal Strachota, 44. Tomáš Nushart - 24. Petr Mašek, 53. Petr Mašek, 54. Petr Číhal. Diváci: 157.

Videorozhovor:

Rozpis 7. a 8. kola 1. ligy mužů:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Z.F.K. Petrovice (10. října v 17:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – DDQ Florbal Chomutov (16. října v 18:00)