V rámci přípravy bude tým polykat dávky na atletickém ovále, v nově zbudované posilovně, ale také na palubovce v rámci florbalových tréninků. Tohle období si pak A-tým v červnu zpestří, pokud to situace dovolí, turnajem ve znojemské sportovní hale. Vzhledem k pozdějšímu startu bude příprava probíhat kontinuálně až do srpna, kdy přejde tým naplno do haly, kde bude ladit herní prvky do nadcházející sezóny.

Kádr doznal několika změn. Po koronavirové pauze již ve znojemské A-týmu nebude pokračovat několik hráčů. Nejcitelnějším oslabením je konec pilíře zadních řad Daniela Krejčíře, který ve Znojmě strávil 4 sezóny včetně dvou superligových. Kádr opouští ze studijních důvodů také Jaroslav Matoušek a do přípravy nezasáhnou rovněž končící junioři Adam Dománek a Jan Holienka.

Kádr naopak doplní tři talentování dorostenci. Jsou jimi brankář Jakub Pechura a hráči Václav Bajko s Martinem Králem. Z týmu U23 se vrací po 4 letech obávaný střelec mládežnických branek Patrik Mašek.

„Jsem velmi rád, že nám již opatření dovolují spustit plnohodnotnou přípravu na nový soutěžní ročník. Po několika týdnech venkovního street florbalu, kdy hráči získávali především chuť po dlouhé pauze, jsme od pondělí rozjeli ostrou přípravu složenou z posilovny a běžeckých tréninků. Specifikem této přípravy budou již od samého začátku také intenzivní tréninky na hokejce, abychom dohnali půlroční manko způsobené covidem. V plánu máme rekordní počet přípravných utkání proti soupeřům z našeho regionu. Letos neplánujeme žádné velké posilování kádru, sázet budeme především na naše odchovance. Kádr bude opět velmi mladý, a i proto jsem velmi rád, že v kádru zůstávají hráči se superligovými zkušenostmi, kteří mohou předávat zkušenosti svým mladším spoluhráčům“, okomentoval aktuální dění v A-týmu trenér Jan Šťastník.

Odchody z A-týmu:

Daniel Krejčíř

Jan Holienka

Adam Dománek

Jaroslav Matoušek

Příchody do A-týmu:

Patrik Mašek

Jakub Pechura

Václav Bajko

Martin Král