1. semifinále

První semifinálové klání začalo z obou stran velmi opatrně. Obě obrany nepouštěly obávané střelce do vyložených šancí a první branky utkání padly až těsně před přestávkou. V 19. minutě využil přesilovku Laufenu Jiří Šrámek, který nekombinoval, vzal vše na sebe a povedeným švihem otevřel účet semifinálové série. Domácí obrana ale pozapomněla těsně před první sirénou na Josefa Žižku, který po záběhu k tyčce na levé straně srovnal na 1:1.

Ve 2. třetině dokázali proměnit přesilovku i hosté, kdy si nikým nehlídaný Konečný položil Hándla v bráně a zavěsil – 1:2. Znojmo se v této třetině i přes velké brankové příležitosti nedokázalo prosadit a Buldoci tak měli těsný náskok.

Nezbývalo tak, než vše dohnat v poslední části. Srovnat se podařilo Laufenu hned v úvodu, kdy zafungovala spolupráce elitní znojemské formace a po přihrávce Šrámka střílel do prázdné branky Štěpán Blažek – 2:2. To bylo ale bohužel pro znojemské fanoušky vše. Když už se schylovalo k prodloužení, tak vyrobili domácí chybu v obraně a muž zápasu Konečný vstřelil v 56. minutě rozhodující branku. Buldoci se tak ujali vedení v sérii 1:0 na zápasy.

2. semifinále

Nový den, nová příležitost. S tím šli do utkání v neděli hráči Laufenu dychtící po srovnání série. Bohužel však, vstup do utkání se jim příliš nevydařil a už v 11. minutě prohrávali 0:2. Naštěstí odpověď přišla brzy a Petr Mašek snížil hned o minutu později.

V prostřední části to bylo jako na houpačce a poprvé v sérii začali pravidelněji padat branky. Ve 22. minutě vstřelil Vojtěch Procházka přesilovkový gól a bylo vyrovnáno! Radost domácí však netrvala dlouho a Buldoci šli ve 23. minutě opět do vedení – 2:3! Znojmo se ale v této sezóně může mimo jiné spoléhat na dělovku Jozefa Kriše, který ve 28. minutě znovu srovnal – 3:3. Následná branka Mráze ale znamenala, že budou domácí před 3. třetinou ztrácet jednu branku.

Poslední část byla dle očekávání napínavá až do konce stejně jako v sobotu. Střelou od mantinelu nejprve Švéda vyrovnal na 4:4. Následně už to vypadalo po brance na 4:5 v 57. minutě s Laufenem velmi zle, ale nikým nekrytý Novák v 58. minutě vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. V něm to byl opět Jan Novák, který zvedl diváky ze sedadel, ale rozhodující branka mu nebyla uznána pro vysokou hůl. Druhé semifinále tak musely rozhodnout nájezdy, v nichž se za domácí prosadil jen specialista Šrámek, a Buldoci po dvou trefách zvýšili stav série už na 2:0.

Nic však není ztraceno a Znojmo bude v sobotu na půdě Buldoků usilovat o prodloužení této semifinálové série, která se hraje na tři vítězná utkání.

1. semifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 19. Jiří Šrámek, 43. Štěpán Blažek - 20. Josef Žižka, 23. Adam Konečný, 56. Adam Konečný. Diváci: 212.

Sestřih branek: 

Komentáře k utkání

2. semifinále: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 5:6 SN (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1)

Branky: 15. Petr Mašek, 22. Vojtěch Procházka, 28. Jozef Kriš, 43. Dalibor Švéda, 58. Jan Novák - 7. Tomáš Pešek, 11. Lukáš Mráz, 23. Petr Zajíček, 34. Lukáš Mráz, 57. Lukáš Mráz, rozh. nájezd Petr Zajíček. Diváci: 325.

Sestřih branek:

Komentáře k utkání:

Následující program semifinále:

3. utkání: Sobota 19. 3. (18:00) Bulldogs Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 4. utkání: Neděle 20. 3. (16:00) Bulldogs Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ 

případné 5. utkání: Středa 23. 3. (20:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Bulldogs Brno