Rozhodující fázi sezóny rozehrál A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Z 9. místa tabulky musí absolvovat předkolo Play-Off a volba soupeřů mu přisoudila Florbal Exelsior Havířov. Série hraná na dvě vítězná utkání započala v sobotu Havířově a pokračuje v neděli 1. března ve Znojmě.

Předem bylo jasné, že tato série nebude mít favorita a rozhodnou maličkosti. To se potvrdilo hned v prvním utkání. Kdo ale čekal opatrný začátek série, se mýlil. Od začátku utkání se oba týmy tlačily do šancí a hned v 5. minutě padlo po jedné brance na obou stranách hřiště. Domácím trefil vedení Jakub Vilím, ale uběhlo jen pár sekund a Krejčíř nenápadnou střelou od mantinelu vyrovnal – 1:1. Bohužel v 7. minutě šli domácí opět do vedení a byl to Kutáček, kdo zakončil rychlý protiútok. Další pohroma pro znojemské přišla ve 14. minutě, kdy se nechal vyloučit Dvořák a domácí tuto nabídku využili brankou na 3:1.

Druhá třetina byla ze strany Laufenu nejpovedenější, začal diktovat tempo utkání a prosadil se i gólově. Ve 25. minutě si našel volný míček na středu Palát a přízemní střelou přiblížil svůj tým k vyrovnání. Brankostroj se na delší dobu sice zastavil, ale znojemští stihli ještě před přestávkou udeřit! 20 sekund před koncem předvedl hezkou individuální akci Petr Mašek a pro Kuchariče už nebyl problém trefit odkrytou branku – 3:3.

Laufenu se ale nepovedl nástup do poslední části, hned v úvodní minutě inkasoval, což dodalo domácím sebevědomí, autorem branky byl v čase 40:59 Daniel Tychtl. Znojmo mělo ve 48. minutě příležitost v podobě přesilovky, ale místo vyrovnání přišel havířovský gól v oslabení – 5:3! Tato branka definitivně utnula znojemské naděje a Havířov přidal další dvě branky, Kucharič už pak jen zkorigoval na 7:4. Havířov je tedy krok od Play-Off, Znojmo naopak krok od konce sezóny. Ten bude odvracet v neděli od 17 hodin na své palubovce! Série se stěhuje za stavu 1:0 do Znojma!

Branky: 5. Jakub Vilím, 7. Martin Kutáček, 14. Matěj Černý, 41. Daniel Tychtl, 48. Adam Klimeš, 54. Erik Šochman, 54. Jan Žwak - 5. Daniel Krejčíř, 25. Pavel Palát, 40. Tomáš Kucharič, 58. Tomáš Kucharič. Diváci: 165.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „V první třetině jsme obdrželi laciné góly a soupeř odskočil. Bohužel tempo bylo pomalé a nebyli jsme schopni to dotáhnout. Ve druhé třetině jsme zlepšili a zrychlili hru a podařilo se nám srovnat. Ve 3. třetině rozhodly neproměněné přesilovky, kde jsme v nich i inkasovali a soupeř už moc odskočil. Je potřeba na to zapomenout a připravit se na zítra."

Komentář trenéra domácích Hynka Pláška: „Vstup do zápasu se nám povedl. Vycházelo nám to, co jsme si řekli. Ve druhé třetině zvýšil soupeř tempo a my jej nezachytili, a proto jsme dostali dva góly. Ve třetí třetině jsme dali rychlý gól, což nám vrátilo klid na hokejky. Chyb z naší strany bylo spousta a zítra jich nemůžeme udělat tolik. Čeká nás velmi důležitý zápas, na který se připravíme.“