V Praze tým zaspal úvodní třetinu, když nepokryl hráče v předbrankovém prostoru a následně se Jirásek prezentoval povedenou trefou z dálky. Nepříznivé skóre alespoň zmírnil svojí dravostí Tomáš Kucharič. Start vedl po úvodní dvacetiminutovce 2:1. Ve 2. třetině se nemohlo Znojmo střelecky prosadit a Pospíchal zvýšil na konci části už na 3:1. V poslední třetině to bylo o tom, zdali se dostane Laufen svému soupeři na kontakt, to se však nestalo. Start zvýšil na 4:1 a těsně před koncem už jen stačil snížit Martin Pánek. V samém konci ještě domácí tým využil přesilovku a zvítězil tak 5:2.

Preview: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno

A-tým potřebuje po šesti porážkách nutně bodovat, aby se v tabulce posunul mimo místa zaručující Play-Down. Do karet mu hraje to, že z posledních šesti duelů hraje hned pětkrát ve své domácí hale. Nyní není potřeba mluvit o motivaci, do Znojma totiž přijede odvěký rival Bulldogs Brno. Ten má s koncem sezóny úplně jiné starosti než Laufen a bojuje především o setrvání v první čtyřce soutěže, která jím zaručí, že budou Play-Off začínat na vlastní palubovce.

Forma Buldoků není však nijak výrazná, když tým prohrál tři z posledních čtyř duelů. Naposledy dokonce schytal doma debakl 3:11 od Butchis. Přesto tým z moravské metropole půjde do derby jako favorit. Lídrem týmu je suverénně Lukáš Mráz, který nasbíral 35 bodů a vstřelil již 23 branek! Ještě více bodů nasbíral znojemský fantom Jiří Šrámek a s 38 body je vůbec druhým nejproduktivnějším hráčem celé 1. ligy.

Třaskavé derby začne v sobotu v 18:00. Zabere konečně domácí A-tým? Přijďte ho podpořit!

20. kolo: FATPIPE Start98 – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 12. Tomáš Matoulek, 13. David Jirásek, 36. Adam Pospíchal, 50. Martin Fenik, 60. Martin Fenik - 23. Tomáš Kucharič, 57. Martin Pánek. Diváci: 73.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Tomáš Kucharič

Hráč utkání za tým FATPIPE Start98: Karel Hodík

Sestřih utkání:

Rozhovory po utkání:

Následující utkání A-týmu:

sobota 14. ledna: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno (18:00)

neděle 22. ledna: FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ (18:00)