Foto: Flickr Gullivers Brno

Znojemský kádr pro tentokrát doplnila dvojice kmenových hráčů Tatranu Sládeček – Švéda a druhý jmenovaný byl jednoznačně klíčovou postavou tohoto utkání. V 6. minutě se trefil poprvé, když zakončil brejk střelou do poloodkryté branky – 0:1. V 9. minutě to byl zase on, který našel při rozehrávce z rohu osamoceného Petra Maška – 0:2. Více už Laufeni v první třetině nevytěžili a navíc domácí střelec Černoch brankou do šatny ve 20. minutě snížil.

Ve 2. třetině byla opět k vidění pozorná obrana Znojma a rychlý přechod do protiútoku. Jeden takový proměnil ve 22. minutě opět Dalibor Švéda, který o 6 minut později tečí v předbrankovém prostoru dovršil hattrick. Následné minuty ale patřily domácím, kteří ve 36. minutě vyšachovali hosty pěknou kombinací a snížili na 2:4.

O vítězi tak musela rozhodnout až poslední dvacetiminutovka. Tu začali Gulliveři nejlépe, jak mohli a po pár vteřinách dali zápasu ještě větší zápletku po snížení na 3:4. Naštěstí pro Laufen zafungovala i v tomto utkání přesilovka a Jozef Kriš svojí obávanou dělovkou zvýšil ve 47. minutě na 3:5. Definitivní pojistku pak přidal pět minut před koncem svým typickým dravým průnikem Petr Čihal. Domácí se už zmohli při odvolaném brankáři jen na kosmetickou úpravu stavu na konečných 4:6.

Laufeni tak zvítězili po čtrnácté v řadě! Nadále drží 2. pozici v tabulce a do konce základní části zbývají pouze 4 utkání.

Sokol Brno I EMKOcase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Branky: 20. Václav Černoch, 36. Jakub Matula, 41. Jakub Matula, 59. Jakub Matula - 6. Dalibor Švéda, 9. Petr Mašek, 22. Dalibor Švéda, 28. Dalibor Švéda, 47. Jozef Kriš, 55. Petr Číhal. Diváci: 81.

Sestřih:

Videorozhovory:

Rozpis 23. a 24. kola 1. ligy mužů:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Štíři Č. Budějovice (22. ledna v 18:00)

Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ (30. ledna v 17:00)