Domácímu Laufenu se vydařila úvodní pasáž hry, která pravděpodobně rozhodla celé utkání. Již ve 3. minutě načal účet utkání dělovkou Jozef Kriš a následně dorážel Maškovu střelu Vojtěch Procházka. Znojmo mělo jasně na vrch. Tento fakt neovlivnilo ani snížení na 1:2, protože na to si znojemští nachystali hned několik odpovědí a do přestávky skóroval ještě Mašek, Daberger a Gerža.

Druhá třetina mohla celé utkání ještě zamotat, Znojmo totiž pustilo nohu z plynu a toho dokázal soupeř využít. Měl lepší pohyb a dvěma brankami snížil stav utkání na 5:3.

Poučení domácí ale drama nepřipustili. Ve 46. minutě se uvolnil Petr Mašek a krásným švihem dodal spoluhráčům klid na hokejky. Druhou trefou v zápase pak definitivně zlomil soupeře obránce Kriš a osmou trefu si připsal Šrámek. Havířov v uvolněném závěru ještě dvěma góly upravil skóre na 8:5. 108 spokojených diváků tak vidělo druhou domácí výhru.

V tabulce se zatím Laufeni nachází na 5. místě se ziskem 6 bodů. Hráčem domácích byl tentokrát vyhlášen zkušený Jiří Šrámek. A-tým má před sebou nyní náročný víkend, když se v neděli představí v Havířově proti Slovanu a o dva dny později odehraje doma sváteční utkání proti ostravské Letce.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Torpedo Havířov 8:5 (5:1, 0:2, 3:2)

Branky: 4. Jozef Kriš, 6. Vojtěch Procházka, 12. Petr Mašek, 13. Filip Daberger, 18. Jan Gerža, 46. Petr Mašek, 51. Jozef Kriš, 52. Jiří Šrámek - 7. Matěj Černý, 32. Matěj Černý, 36. Martin Šulc, 54. Adam Feber, 60. Marián Kloza. Diváci: 108.

Sestřih z utkání:

Videorozhovory:

Rozpis 4. a 5. kola 1. ligy mužů:

TJ Slovan Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (26. září v 15:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Letka Toman Finance Group (28. září v 18:00)