Petrovice jsou prozatím na 13. místě tabulky, a tak trochu překvapivě byly týmem, který začal zápas aktivněji a odměnou mu byla v 6. minutě úvodní branka utkání. Ve stejném duchu se pokračovalo i nadále, Znojmo se nemohlo dostat do hry a hosté ve 13. minutě udeřili podruhé! Do přestávky ale mohlo být srovnáno. Nejprve Petr Mašek šikovně zachytil výhoz brankáře a zavěsil na 1:2. O pár chvil později se k trestnému střílení postavil Šrámek, ale hostující brankář jeho záměr přečetl.

Od druhé třetiny A-tým svůj výkon zlepšil, ale nejprve odskočili na rozdíl dvou branek opět Petrovice. Navíc ve 27. minutě pomohl domácím brankář Bauer, který vychytal při trestném střílení Firdu. Zbytek utkání silně ovlivnily vyloučení soupeře, protože Znojmo je nemilosrdně trestalo. První početní výhodu využil tvrdým švihem Kriš a o 50 vteřin později tentýž hráč utkání srovnal na 3:3. Domácí se dostali do herní pohody a v 35. minutě skóroval za asistence Švédy Kucharič. Petrovičtí ale ještě před přestávkou přišli se zápletkou do 3. třetiny a vyrovnali na 4:4!

V poslední třetině se lámal chleba a Znojmo potvrdilo roli favorita. Pomohly mu k tomu další vyloučení hostujících hráčů a přesilovky využili Kucharič se Šrámkem – 6:4. Tečku za utkání pak udělal v 53. minutě domácí kanonýr Mašek. Znojmo tak poskočilo zpět do první čtyřky a nyní hraje opět doma, a to v sobotu s Chomutovem. Hráčem utkání byl za domácí zvolen po právu Jozef Kriš, který si připsal 2 branky a stejný počet asistencí.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Z.F.K. Petrovice 7:4 (1:2, 3:2, 3:0)

Branky: 17. Petr Mašek, 32. Jozef Kriš, 33. Jozef Kriš, 36. Tomáš Kucharič, 43. Jiří Šrámek, 45. Tomáš Kucharič, 53. Petr Mašek - 6. Dominik Chvastek, 14. Petr Horák, 24. Jakub Nota, 40. Ondřej Firda. Diváci: 97.

Sestřih a komentáře po utkání: 

Rozpis 8. a 9. kola 1. ligy mužů:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – DDQ Florbal Chomutov (16. října v 18:00)

Florbal Jaroměř – TJ Znojmo LAUFEN CZ (23. října v 19:00)