Zpočátku bylo utkání velmi vyrovnané a opatrné. Úvodní branka přišla až ve 13. minutě po nenápadném výpadu Tomáše Kuchariče.

Ve druhé části se začal lámat chleba a postupem času začal A-tým přebírat iniciativu, ale především dokázal bezchybně plnit taktické pokyny. Ve 23. minutě si vyměnili role při brance domácích na 2:1 Kucharič s Novákem a druhý jmenovaný odstartoval své galapředstavení. Poté přišly chvíle hostů, kteří dvěma brankami vývoj utkání obrátili, ale na domácí to ten večer nestačilo, zbytek zápasu totiž patřil Laufenu! Do přestávky zúřadoval hattrick Jan Novák a navíc naservíroval jasný gól Kucharičovi – 6:3!

V poslední třetině si domácí bystře hlídali své vedení a nepustili lídra tabulky z Ústí vůbec do zápasu. V 58. minutě navíc pečetil Šrámek výhru 7:3 střelou do prázdné branky. Svoji zásluhu měl na tomto perfektním znojemském večeru i brankář Jan Hándl a nejlepším hráčem zápas nemohl být zvolen nikdo jiný než šestibodový Jan Novák!

Znojmo se díky posledním výkonům dotahuje na čelo tabulky 1. ligy mužů a aktuálně drží sérii šesti vítězství!

“Utkání musíme hodnotit jen pozitivně, protože jsme dokázali porazit první tým soutěže, který navíc hrál velmi dobře. My jsme podali vyspělý výkon, podpořený dobrou obranou a inkasovali jsme pouze třikrát. Rozdílová byla v zápase naše druhá formace, která svého soupeře jasně přehrála”, řekl k utkání trenér Jan Šťastník.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Ústí 7:3 (1:0, 4:3, 2:0)

Branky: 13. Tomáš Kucharič, 23. Jan Novák, 27. Jan Novák, 37. Jan Novák, 39. Tomáš Kucharič, 54. Petr Mašek, 58. Jiří Šrámek - 23. Radek Kužel, 25. Dan Semerád, 26. Václav Vavruška. Diváci: 62.

Sestřih z utkání:

Komentáře po utkání: