Základní část první florbalové ligy je u konce. Dlouhodobou soutěž zakončila vysoká domácí porážka znojemského LAUFENU, kterou jim uštědřili florbalisté z Ústí nad Labem. Prohra znamená konečné 9. místo v tabulce a následovat budou tuhé boje v předkole Play-Off.

Ústí přijelo do Znojma v roli favorita, je to tým dlouhodobě okupující první čtyřku soutěže, takhle vysokou porážku ale přesto nikdo nečekal. Účet utkání otevřel ve 3. minutě dalekonosnou ranou hostující kapitán Stummer, neméně povedenou střelou se ale prezentoval v 5. minutě domácí Petr Mašek, který srovnal na 1:1. Hosté měli více ze hry, drželi míček a byli nebezpeční před brankářem Bauerem a v 6. minutě se dostali znovu do vedení, když domácí chybovali v rozehrávce a Kawulok přesnou střelou ze středu dal hostům náskok 2:1. O pár minut později mohlo být vyrovnáno, ale míček se jen potuloval kolem brankové čáry a hosté poté udeřili po třetí, když vyšachovali domácí obranu a do kabin šli s náskokem 3:1.

Ve druhé třetině toho k vidění příliš nebylo a nic nenasvědčovalo tomu, že z toho bude z pohledu domácích vysoká porážka. Ve 25. minutě si Znojmo vytvořilo tlak v útočném pásmu a Kucharič stál tam, kde měl – 2:3. Tak jako v první části ale místo vyrovnávacího gólu přišla ve 28. minutě další branka hostů a bylo to opět o dvě branky.

Utkání pak definitivně zlomil špatný nástup domácích do poslední třetiny, protože Ústí přidalo mezi 41. a 43. minutou tři slepené branky a zvýšilo už na 2:7! Náznak obratu ještě přišel z hole Kuchariče, který ve 49. minutě využil přesilovou hru, ale to bylo z pohledu znojemských vše. Hosté ještě v závěru vylepšili svou výhru dvěma brankami a odvezli si vysokou výhru 9:3!

Náplastí na nepovedeném domácím vystoupení tak můžou být alespoň tři kanadské body Tomáše Kuchariče, který díky nim nakonec ovládl bodování celé ligy a stal se králem soutěže! Porážka znamená konečné 9. místo a účast v předkole Play-Off. V něm vyzve A-tým po nedělní volbě soupeře Florbal Exelsior Havířov. 7. tým tabulky Start Praha si vybral za soupeře České Budějovice, a tak Havířov na Znojmo zbyl.  Série startuje už příští víkend, kdy se v sobotu představí na půdě soupeře a v neděli od 17:00 doma. Případný třetí rozhodující zápas by se pak odehrál v týdnu opět na půdě soupeře.

Branky: 5. Petr Mašek, 25. Tomáš Kucharič, 49. Tomáš Kucharič - 3. David Stummer, 6. Ondřej Kawulok, 18. Radim Kühnel, 28. Dan Semerád, 41. Ondřej Kawulok, 42. Lukáš Täuber, 43. Jan Peška, 55. Ondřej Kawulok, 60. Dan Semerád. Diváci: 162.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „První dvě třetiny jsme bohužel neproměnili vyložené šance. Ve 3. třetině jsme chtěli zápas otočit a začali napadat, bohužel neúspěšně. Soupeř nás ve všem potrestal. Všechno začíná příští týden a je potřeba se na to připravit. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu."

Komentář trenéra hostů Davida Derky: „Jsem rád, že jsme dokázali i přes zdravotní problémy v týdnu předvést velice kvalitní výkon podpořen devíti vstřelenými góly. Výhru bych vyměnil za uzdravení Míry, a tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky na Slunetu na první čtvrtfinálový zápas."