A-tým měl na programu pikantní utkání v podobě derby proti brněnským Buldokům. Oba soci se střetli už v úvodu sezóny a tehdy se radovali Brňané po vítězství 4:2. Tentokrát se týmy střetly v Brně na hale Vodova, kde utkání sledovalo v rámci oslav dvaceti let fungování kroužků více jak 1000 diváků!

Atmosféra v úvodu utkání jakoby více dopadla na domácí Brno, které působilo ospalým dojmem a Znojmo toho dokázalo perfektně využít. V 9. minutě dostali hosté nabídku v podobě přesilové hry a tu využili! Čihal ihned po třech sekundách poslal svůj tým do vedení – 0:1! Na další branku čekala zaplněná hala tři minuty a byli to opět hosté, kteří po kontru Kuchariče navýšili na náskok dvou branek. Tentýž hráč dostal v 16. minutě znojemské do pohodlného vedení 3:0 a málokoho by v tu chvíli napadlo, že se jednalo o poslední míček za zády brankáře Barteka. Ještě v první třetině propasíroval šikovnou střelou gól do sítě Hándla domácí Koláčný – 1:3.

Gól dodal domácím sebevědomí a až do konce jasně ovládli celé derby. Prostřední dvaceminutovku vyhrálo Brno drtivých 5:0 a vybudovalo si náskok 6:3!

Poslední části zápasu by slušelo zdramatizování výsledku, ale to se bohužel nestalo. A-tým byl i nadále zaskočeno sérií branek do své sítě a domácí jen navyšovali skóre. V 50. minutě přidal gól Kadavý na 7:3 a vytažená obrana hostů ještě dovolila Buldokům dvakrát skórovat. Druhé derby sezóny tak jasně ovládlo Brno a znojemští florbalisté se budou chtít rehabilitovat hned druhý den v Havířově, protože 1. liga má tento víkend na programu dvě kola. Podaří se A-týmu utnout sérii porážek? Doma se představí v sobotu 21. prosince v rámci Vánočního utkání proti Jaroměři od 18 hodin!

Branky: 19. Petr Koláčný, 23. Tomáš Kadavý, 26. Jan Vojtíšek, 33. Matyáš Němec, 36. Martin Žák, 40. Josef Žižka, 50. Tomáš Kadavý, 53. Tomáš Sýkora, 55. Martin Grlický - 9. Petr Čihal, 13. Tomáš Kucharič, 16. Tomáš Kucharič. Diváci: 1069

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Dneska z naší strany výborných prvních deset minut, pak jsme měli zbytečné vyloučení a soupeř vstřelil gól. Od druhé třetiny jsme vůbec nebyli na hřišti a soupeř nás ve všem přehrával, ve třetí třetině jsme inkasovali laciné góly. Potřeba na to zapomenout a soustředit se na zítřejší zápas."

Komentář trenéra domácích Davida Kyzlinka: „Ospalý úvod utkání, kdy jsme se možná trochu lekli atmosféry v hale. Od druhé třetiny až do konce výkon, který jsme chtěli a Znojmo jsme už k ničemu nepustili. Moc děkuji všem za fantastickou atmosféru během celého utkání a hráčům děkuji za výkon a tři body.“