Na poslední venkovní utkání základní části 1. ligy mužů muselo TJ Znojmo LAUFEN CZ cestovat až do dalekého Chomutova, který okupuje přední příčky tabulky. Navíc na druhý konec republiky neodcestovalo několik opor, například Čihal, Salava, Daberger nebo Lukáš Matoušek. V utkání, ve kterém Znojmu už o tolik nešlo, dostalo příležitost opět několik mladíků.

Hned první část naznačila, že utkání přinese hodně branek. Nakonec jich diváci v Chomutově viděli hned dvacet! Za kratší konec tahali v úvodu hosté ze Znojma a na 4 branky Chomutova v 1. třetině dokázal odpovědět pouze Vojtěch Procházka, který se dvěma brankami postaral o to, že domácí se ujali vedení jen 4:2.

Ve 2. třetině byli florbalovější Laufeni a vytvářeli si před domácím brankářem tlak. Hned v prvních okamžicích druhé části upravil na 4:3 Krejčíř a Znojmo bylo na dostřel. Brankové hody pokračovaly a domácí zvýšili na 5:3, načež okamžitě odpověděl Kucharič svojí brankou na 5:4. Velmi produktivní pasáž kolem poloviny utkání, přinesla další branky a Chomutov opět utekl brankou na 6:4, ale během necelé minuty branky Juříčka a Ďurišky znamenaly, že se začíná za stavu 6:6 od nuly. To však bohužel nebylo vše, protože domácí si těsně před koncem 2. třetiny vybudovali náskok a zvýšili na 7:6.

V poslední třetině brankové hody neutichly. Ihned po příchodu z kabin se prosadil Krejčíř – 7:7! Pak však přišel rozhodující moment, kdy domácí mezi 46. a 50. minutou odskočili díky brankám Novotného na 9:7. Laufeni ale nepřestávali bojovat a po dovršení hattricku obránce Krejčíře to bylo v 55. minutě opět jen o gól. Hostům bohužel nevyšla na konci utkání hra bez brankáře a domácí si připsali další dva zásahy do opuštěné klece – 11:8. 5 vteřin před koncem pak ještě kapitán Palát uzavřel bohatý účet utkání brankou na 11:9.

A-týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ tak zbývá sehrát poslední utkání základní části. Za zmínku ještě stojí bodový příspěvek obrany Krejčíř - Procházka, která si v utkání připsala málo vídaných 10 kanadských bodů. Tomáš Kucharič si připsal statistiku 1+1, která ho udržela v čele bodování celé soutěže! Uhájí v posledním kole titul nejproduktivnějšího hráče 1. ligy?

Branky: 3. Tadeáš Melíšek, 11. Daniel Grener, 11. Tomáš Salaďak, 19. Jakub Štěrba, 28. Petr Linc, 31. Tomáš Novotný, 40. Jiří Šafařovský, 46. Tomáš Novotný, 50. Tomáš Novotný, 59. Adam Stibor, 60. Jiří Šafařovský - 4. Vojtěch Procházka, 11. Vojtěch Procházka, 23. Daniel Krejčíř, 29. Tomáš Kucharič, 34. Alan Juříček, 35. Martin Ďuriška, 41. Daniel Krejčíř, 55. Daniel Krejčíř, 60. Pavel Palát. Diváci: 273.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Čekala nás daleká cesta a těžký soupeř. Musím kluky pochválit za hru dopředu. Bohužel rozhodovali laciné branky, musíme se z toho poučit do předkola. Děkujeme soupeři za utkání."

Komentář trenéra domácích Martina Bociána: „Po nejlepším domácím výkonu v sezóně, který jsme podali proti Ústí, jsme k dnešnímu duelu přistoupili až příliš lehkovážně. Jediné pozitivum dnes jsou tři body a to je velmi málo. Věřím, že se z toho poučíme a do play off půjdeme s tou správnou chutí. Díky soupeři, který dnes byl připraven využít každé naší chyby a díky skvělým divákům za podporu."