A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ má před sebou ostrý závěr základní části 1. ligy, kdy postupně narazí na týmy z čela tabulky. Prvním z nich bylo utkání v Karlových Varech, které jsou prozatím úplným lídrem soutěže a směřují k vítězství v základní části.

Po dlouhé cestě to ale bylo Znojmo, kdo jako první otevřel skóre utkání. První třetina byla vzájemná oťukávaná a oba týmy si vytvořily několik šancí, domácí zejména při obléhání znojemské branky, hosté pak z protiútoků. Ujala se až dorážka Jaroslava Matouška v poslední minutě 1. části, což znamenalo vedení Laufenu po úvodní dvacetiminutovce 0:1!

Domácí od 2. třetiny zvýšili tempo a ihned po minutě hry vyrovnali z hole Daniela Nicklase na 1:1. Nadále však hrozili i hosté, ale Kucharič, Neubauer ani Palát na domácího brankáře nevyzráli. Ve 37. minutě utkání zlomil na stranu domácích Michal Strachota a na druhou přestávku se tak šlo za stavu 2:1 pro Karlovy Vary.

Ve 3. části bohužel domácí lídr převzal finálně otěže do vlastních rukou a to se také projevilo na skóre. V rozmezí 43. a 49. minuty zasadil znojemským tři údery a odskočil už na 5:1. V čase 55:51 se ještě domácí hráč Korbel nechal vyloučit na 5 minut a Znojmo mělo k dispozici dlouhou přesilovou hru, kterou dvakrát využilo a upravilo tak aspoň kosmeticky na 5:3. Nejprve se trefil kapitán Palát a po něm ještě nádhernou ranou pod břevno Daniel Krejčíř. Více toho Laufeni bohužel nestihli.

3. kola před koncem základní části zůstává A-tým na 9. místě a k jistotě postupu do předkola Play-Off potřebuje porazit alespoň jednoho favorita nebo čekat na zaváhání brněnských Gulliverů. Doma se TJ Znojmo LAUFEN CZ představí v sobotu 8. února od 18 hodin, kdy přivítá celek Kladna.

Branky: 22. Daniel Nicklas, 37. Michal Strachota, 44. Ondřej Vašíček, 50. Martin Koubek, 50. Jan Zavadil - 20. Jaroslav Matoušek, 58. Pavel Palát, 59. Daniel Krejčíř. Diváci: 152.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „I přesto, že nám chybí šest hráčů ze základu, jsme odehráli výborný zápas s lídrem soutěže. Škoda naší produktivity, kde si troufnu říct, jsme měli více šancí. Musím kluky pochválit za výkon. Děkujeme soupeři za zápas."

Komentář trenéra domácích Petra Pánka: „Celý zápas jsme dobývali branku soupeře, kterou střežil skvěle chytající gólman. Nakonec se nám povedlo zápas otočit v náš prospěch. Škoda nezvládnutí konce zápasu. Jsou to pro nás zkušenosti do play off. Děkuji soupeři a skvělým fanouškům."