A-tým narazil už po druhé za sebou na tým z TOP 3 tabulky a bylo jasné, že odvést jakýkoliv bodový zisk z Kladna, bude těžký úkol. Tým Laufenu navíc odjel do Kladna bez tří hráčů základní sestavy a citelná byla zejména absence Petra Čihala, kterému to v posledních kolech skvěle pálí.

Kladno je jedním z aspirantů na postup do Superligy, před sezónou angažoval několik posil a věhlasného kouče Jana Pazderu. Přesto už několikrát v sezóně zbytečně ztratil a to byla naděje pro znojemské.

Úvod utkání byl v režii domácího Kladna, ale Znojmo dokázalo tlaku odolat. A jak už to tak bývá, jako první se prosadili hosté z hole Filipa Dabergera. Jenže radost trvala pouhých 13 vteřin a Pixa srovnal účet první třetiny.

Ve 2. části se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nejprve poslal Jan Novák ze samostatného úniku Znojmo do vedení, aby následně během 2 minut Kladno otočilo stav a dostalo se poprvé v utkání do vedení – 3:2. O vyrovnání se však hned vzápětí postaral svojí typickou střelou do šibenice Daniel Krejčíř. Na góly bohatá část zápasu ale ještě nebyla u konce. Před druhou přestávkou se dvakrát prosadilo Kladno a do poslední třetiny si vybudovalo náskok 5:3.

Ten navíc kladenský Pixa v 50. minutě ještě navýšil na 6:3, jenže TJ Znojmo LAUFEN CZ se nevzdává. Po brankách Kuchariče a Vlčka to bylo během pár sekund opět jen o branku a domácí trenér Pazdera si vzal oddechový čas. Svůj tým uklidnil a to neslo své ovoce, Pixa završuje hattrick a zvyšuje na 7:5. Účet utkání uzavřel kapitán Pavel Palát, který snížil na konečných 7:6. A-tým se i nadále drží na 5. příčce tabulky. 

V sobotu 23. listopadu hostí A-TÝM na své palubovce od 18 hodin další tým z TOP 3 tabulky Florbal Chomutov. Přijďte nás povzbudit!

branky: 16. Marek Pixa, 32. Ondřej Riebauer, 34. Jan Louvar, 35. Ondřej Riebauer, 40. Michal Skuhrovec, 50. Marek Pixa, 53. Marek Pixa - 16. Filip Daberger, 24. Jan Novák, 34. Daniel Krejčíř, 51. Tomáš Kucharič, 51. Vojtěch Vlček, 55. Pavel Palát. Diváci: 210

Komentář trenéra Kladna Jana Pazdery: „Dnes se nám otočila role, kdy jsme hráli s ohledem na soupeřovu sestavu v roli favorita, a bohužel jsme se v této roli hodně trápili. Několikrát jsme mohli utkání ukončit. Nedařilo se nám to především kvůli laciným chybám. I přesto tři body a dobrá zpětná vazba.“

Komentář trenéra Znojma Libora Šťasty: „Dnes jsme jeli do Kladna v dost okleštěné sestavě, kde nám chyběli tři hráči, kteří bodovali v předchozím zápase. Škoda našeho výpadku ve druhé třetině, kde jsme soupeři věnovali laciné góly. Jsem hrdý na svůj tým, co předvedl týmově ve třetí třetině, kdy na konci jsme měli na hokejce srovnání. Gratuluji soupeřům k vítězství."