Další těžký úkol čekal na florbalisty TJ Znojmo LAUFEN CZ. Potřetí v řadě narazili na soupeře ze silné čtyřky, tentokrát na Chomutov. Daleká cesta jakoby na soupeřovi nebyla znát a ve znojemské hale byl k vidění opět strhující florbal.

Po chybě domácí obrany otevřeli skóre v 5. minutě hosté, ale s odpovědí přispěchal tradičně Kucharič, který po individuální akci srovnal o minutu později na 1:1. Lehce aktivnější co se týče střelby byli do konce třetiny domácí, skóre se však neměnilo.

Druhá třetina patřila Laufenu a v její první polovině se prosadili hned 3x! Nejprve dostal Znojmo do vedení Lukáš Matoušek, pak proměnil obávanou přesilovku domácích Daniel Krejčíř a už na 4:1 zvyšoval Filip Daberger! Ve 31. minutě se ale hosté dostali opět na dostřel, když snížili na 2:4. Následně se začaly dít velké věci! Pro nesportovní chování musel opustit střídačku hostů trenér Bocián a domácí dostali výhodu přesilové hry 5 na 3, před níž ještě následovalo trestné střílení Kuchariče. Ani jednu z výhod však nedokázalo Znojmo potrestat a to byla krev do žil pro hostující Chomutov.

Ihned ze začátku 3. třetiny dokázal dvěma slepenými brankami srovnat na 4:4. Pak ale předvedl neuvěřitelné sólo Tomáš Kucharič a vrátil Znojmo do vedení – 5:4! V té době však už rozehraný Chomutov opět zapnul a v 53. minutě otočil vývoj na 5:6. Znojemská hala se ponořila do smutku, ne však na dlouho, protože o 90 vteřin později srovnal domácí Martin Ďuriška a začínalo se „od nuly“. Když už to vypadalo na prodloužení a utkání se spíše dohrávalo, zasadil Chomutov domácím smrtící úder v čase 59:26 – 6:7! V samotném závěru pak ještě hosté trefili odkrytou branku Znojma a pojistili si vítězství.

Bitva o 4. místo se tak nepovedla a Laufeni klesli v tabulce na 6. místo. V sobotu 30. listopadu hrají od 18 hodin opět doma. Do Znojma zavítá Rožnov!

Branky: 6. Tomáš Kucharič, 22. Lukáš Matoušek, 24. Daniel Krejčíř, 28. Filip Daberger, 46. Tomáš Kucharič, 54. Martin Ďuriška - 5. Jakub Holovej, 31. Ondřej Halej, 41. Tadeáš Melíšek, 41. Tomáš Novotný, 48. Tadeáš Melíšek, 53. Tomáš Novotný, 60. Tadeáš Melíšek, 60. Jiří Šafařovský. Diváci: 187.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Dneska rozhodla větší chuť po vítězství, kde soupeř ve 3. třetině zrychlil hru, hodně střílel a to rozhodlo. Do příště se musíme z toho poučit a být víc hladový po vítězství. Gratuluji soupeři k výhře."

Komentář trenéra hostů Martina Bociána: „Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme se dlouho trápili střelecky. Ve třetí třetině jsme se proto chtěli víc tlačit do střelby a zjednodušit hru na útočné polovině, což nám nakonec pomohlo k vítězství. Tří bodů si ceníme. Díky soupeři za kvalitní utkání.“