V rámci 10. kola 1. ligy mužů zajížděl A-tým do Prahy, kde se střetl s týmem Start Praha, který úzce spolupracuje se superligovým Chodovem. Znojemští jeli do Prahy navázat na sérii výher, díky níž se posouvají v tabulce vpřed, tentokrát je ale nečekalo nic jednoduchého.

Aktivnější v úvodu utkání byli domácí z Kunratic, ale do vedení šli hosté, když napřáhl obránce Zejda a nachytal domácího brankáře na holičkách. V průběhu 1. třetiny si domácí vytvářeli šance a jedna z nich dokonce skončila na tyči brankáře Bauera, ale na skóre se do přestávky už nic nezměnilo.

Po změně stran promarnilo Znojmo obrovskou příležitost a tím dalo Startu šanci změnit vývoj utkání, což se mu povedlo. Mezi 33. a 38. minutou si vytvořili domácí sled šancí, kterými otočili zápas na 3:1. Důležitou branku však do přestávky stihli také hosté a tradiční dvojice Kucharič s Čihalem snížila na 3:2!

V poslední třetině se nadechli znojemští k velkému obratu. Ten režíroval svými přihrávkami Petr Čihal, který nejprve našel kapitána Paláta, a mohlo se začínat od nuly. V 56. minutě pak po jeho akci zakončil Martin Ďuriška a poslal Znojmo do vedení! To ale bohužel trvalo jen několik desítek vteřin, protože si domácím svým drtivým tlakem vynutili prodloužení z hole Kříže. Tentýž hráč pak po 50 sekundách prodloužení přisoudil domácím bonusový bod za výhru 5:4 po prodloužení.

Těsný výsledek znamenal pro A-tým udržení 5. místa a na čelo tabulky ztrácí pouhé 4 body.

NYNÍ HOSTÍ A-TÝM NA SVÉ PALUBOVCE LÍDRA TABULKY HURRICAN KARLOVY VARY. UTKÁNÍ SE ODEHRAJE NETRADIČNĚ V NEDĚLI 10. LISTOPADU OD 17:00!

Branky: 33. Patrik Chládek, 35. Daniel Eremiáš, 38. Patrik Chládek, 56. Filip Kříž, 61. Filip Kříž - 5. Ondřej Zejda, 39. Tomáš Kucharič, 51. Pavel Palát, 55. Martin Ďuriška. Diváci: 55.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Z naší strany první dvě třetiny laxní přístup, kde nás soupeř potrestal a zaslouženě vedl. Musím kluky pochválit za zlepšenou třetí třetinu, kde jsme málem sahali po třech bodech. Škoda toho srovnávajícího gólu, na druhou stranu soupeř hrál dneska dobře. Děkujeme soupeři za utkání."

Komentář trenéra domácích Adama Havránka: „Pro mě dneska ztracený bod, který jsme ztratili naší produktivitou. První dvě třetiny jsme měli zápas rozhodnout, místo toho jsme se ve třetí třetině báli o výsledek, až ho málem ztratili. Jsem rád za normální prodloužení 3 na 3, ve kterém se ukázalo, že to může být hezké zpestření. Díky rozhodčím, soupeři a divákům."