V utkání chybělo trenérům Šťastníkovi a Juříčkovi stále několik opor včetně Martina Pánka. Na první branku čekali diváci do 11. minuty, kdy napřáhl na půlce Petr Čihal a poslal Laufen do vedení. Než se však diváci stihli opět usadit, vyrovnal ústecký Sattler na 1:1. Několik slibných šancí Znojma před přestávkou zůstalo nevyužito, a tak soupeř ve 2. třetině trestal.

Ve 25. minutě šli poprvé hosté do vedení zásluhou Seckého. Následovala delší pasáž bez vstřelené branky, než se ujala povedená kombinace domácích na konci 2. třetiny. Daberger našel na středu Jiřího Salavu a ten bez přípravy srovnal na 2:2.

Tím se ale bohužel účet Laufenu pro tento večer uzavřel a 3. třetina mu vůbec nevyšla. Hosté využili ve 42. minutě početní výhodu a v 54. minutě se díky třem slepeným brankám dostali do vedení už 6:2! Následně to ještě domácí zkusili bez brankáře v šesti, ale risk jim nevyšel a Ústí uzavřelo utkání brankou na 7:2. Nejlepším hráčem za domácí byl vyhlášen Jiří Salava, kterého jsme požádali o rozhovor.

Ahoj Jirko, po svém návratu jsi vstřelil první branku. Popíšeš nám tuto situaci?

Byla to taková moje klasika. Dostat to na střed a nějak do toho plácnout. V zápase mě kluci na tom středu našli víckrát, takže mě spíš mrzí, že jsem nedal o jednu dvě branky víc. Snad se ta úspěšnost bude s přibývajícími zápasy zvyšovat.

Jak se vlastně udál tvůj návrat na palubovku po několika sezónách odmlky?

V hlavě jsem to měl už na začátku jara, jelikož jsem vnímal, že hráčů v A-týmu není opravdu moc a každá pomoc by se klukům hodila. Zvážil jsem všechna pro a proti, třikrát jsem změnil v hlavě svoje rozhodnutí a nakonec jsem se k týmu přidal. Musím přiznat, že hned po prvním týdnu přípravy jsem věděl, že jsem udělal správně. Ta chuť tam pořád je a chci si tuto sezónu užít.

Po třech kolech zatím tým marně čeká na body. Co musíte především změnit, aby se situace otočila?

Musí se změnit přístup většiny hráčů k tomuto sportu. Potenciál tohoto týmu je obrovský, ale samo to nepůjde.

Jak dokáže otec tří dětí skloubit rodinu, práci a florbal?

Poslední dva roky to skloubit opravdu nešlo. Nicméně děti už trochu vyrostly, mají určitý režim, takže večerní tréninky lze stíhat bez problému, což byl také jeden z důvodů, proč jsem se vrátil. Někdy je to náročnější, ale každý z nás má něco. Někdo dlouho pracuje a někdo zas půl hodiny před tréninkem uspává tři děti.

Jirko, všechna čest a ať se daří na všech frontách!


3. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Ústí 2:7 (1:1, 1:1, 0:5)

Branky: 11. Petr Číhal, 39. Jiří Salava - 12. Jan Sattler, 26. Šimon Secký, 42. Vojtěch Semerád, 50. Vojtěch Esterka, 52. Tomáš Pšenička, 54. Šimon Secký, 58. Jan Sattler. Diváci: 123.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jiří Salava

Hráč utkání za tým Ústí: Jan Sattler

Sestřih utkání:

Komentáře trenérů:

Následující utkání A-týmu:

neděle 25. září: Butchis – TJ Znojmo Laufen CZ (18:00)