TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Štíři Č. Budějovice 10:5

Florbalová 1. liga mužů měla na programu 7. kolo základní části a A-tým v něm přivítal Štíry z Českých Budějovic. Obě mužstva vstupovala do zápasu v úplně jiném rozpoložení, znojemským se daří pravidelně bodovat, hosté z jihu Čech vyhráli z prvních šesti utkání zase jen jednou.

Tomu však první momenty utkání neodpovídaly. Jihočeši hráli odvážně a vytvářeli si více šancí než domácí Znojmo. První třetina byla nejchudší na vstřelené branky. Skóre otevřel v 7. minutě David Dvořák, ale hosté do necelé minuty stihli srovnat.

Druhá dvacetiminutovka přinesla rozuzlení celého utkání. Hosté šli sice v 26. minutě do nadějného vedení 2:1, pak se však spustil brankostroj domácího Laufenu, který během sedmi minut překonal hned pětkrát brankáře hostů. Vývoj utkání nejprve otočil dvěma brankami Jan Novák, po něm zvyšovali Čihal s Palátem a Ďuriškou.

Pět slepených branek poslalo hosty do kolen a domácí byli i nadále při chuti. V poslední třetině padlo ještě 7 branek, když se za domácí prosadili dvakrát Novák s Kucharičem a spolu s brankářem Hándlem se stali hlavními strůjci vysokého vítězství. Jan Novák prožil čtyřgólový večer, Tomáš Kucharič přispěl statistikou 2+2. 172 skvělých diváků vidělo už třetí vítězství v řadě, které Znojmo posunulo na 6. příčku tabulky.

Branky: 7. David Dvořák, 30. Jan Novák, 33. Jan Novák, 36. Petr Čihal, 36. Pavel Palát, 37. Martin Ďuriška, 45. Tomáš Kucharič, 49. Jan Novák, 55. Tomáš Kucharič, 60. Jan Novák - 8. Václav Hejplík, 26. Jan Procházka, 52. Dominik Vlček, 54. Dominik Vlček, 58. Jan Králík. Diváci: 172.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Děkujeme soupeřům za utkání a našim skvělým fanouškům za podporu. Dnešní utkání bylo opravdu těžké. Rozhodla druhá třetina, kde jsme to stáhli na dvě pětky a gólově jsme odskočili. Na konci jsme zbytečně inkasovali, z čehož se musíme do příště poučit. Kdyby se vyhlašovalo více nejlepších hráčů, tak určitě ocenění dostane Jan Hándl a Jan Novák."

Komentář trenéra hostů: „Do nějaké 27. minuty jsme byli lepším týmem. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale opět jsme je nedokázali proměňovat. Poté jsme nedali nájezd a naše hra se totálně sesypala. Soupeř toho využil, zápas otočil a poté si ho už zkušeně pohlídal."

Další utkání odehraje A-tým 26. října v Petrovicích a na svátek 28. října přivítá od 18:00 na domácí palubovce brněnské Gullivers.