Za stavu 1:0 pro Havířov se přesunula série předkola Play-Off 1. ligy do Znojma. A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ tak musel odvracet mečbol a tím pádem konec sezóny. Vše z toho se po perfektním výkonu Laufenu podařilo a rozhodne až třetí utkání na půdě Havířova!

Úvod utkání patřil Havířovu, ale to bylo, dá se říci vše. Na branku hostů zareagoval kapitán Palát, který v neděli táhl své mužstvo za vítězstvím. V 11. minutě nejprve důrazem na brankovišti vyrovnal a o minutu později jeho střela od mantinelu zapadla přímo do šibenice – 2:1. Tím poslal svůj tým na koně a od té chvíle diktoval tempo utkání. V 18. minutě přidali domácí třetí branku, když Petr Čihal tak dlouho váhal, až se rozhodl pro jeho typickou nechytatelnou ránu – 3:1! Opaření hosté do přestávky inkasovali ještě jednou. Palát vybídl k samostatnému úniku Ďurišku a ten se blafákem nemýlil – 4:1!

Ve druhé třetině bylo na hřišti opět vidět více Znojmo, ale to pohrdlo několika tutovými šancemi a hosté trestali. Ve 29. minutě se z ojedinělé šance prosadil Klimeš a snížil na 4:2.

Ve 3. třetině se dal očekávat tlak hostů a možná i zdramatizování utkání, ale nic z toho se nestalo, protože domácí si zkušeně hlídali své vedení. Ve 45. minutě vybídl v přesilovce Procházka Kuchariče a ten se většinou nemýlí – 5:2!  Otevřená obrana hostů pak už nefungovala, jak měla, a domácí přidali další branky. 10 minut před koncem si vybojoval míček Petr Mašek a nadvakrát překonal brankáře – 6:2! S blížícím se koncem zápasu to zkoušeli ještě havířovští bez brankáře, ale vytěžili z toho jen jednu branku. Naopak za znojemské trefili prázdnou branku Krejčíř a Mašek a tím stanovili konečný výsledek 8:3! Velkou měrou se na sobotním vítězství podepsal také jistým výkonem brankář Jan Hándl a po právu byl vyhlášen hráčem utkání. O postupujícím do čtvrtfinále tak rozhodne až třetí zápas, který se hraje v Havířově ve středu od 19 hodin.

Branky: 11. Pavel Palát, 12. Pavel Palát, 18. Petr Čihal, 19. Martin Ďuriška, 45. Tomáš Kucharič, 49. Petr Mašek, 58. Daniel Krejčíř, 60. Petr Mašek - 10. Martin Šulc, 29. Adam Klimeš, 59. Kamil Peřka. Diváci: 189.

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Dnešní zápas úplně jiný než včera. V první třetině se nám podařilo dát rychlé góly a tím jsme odskočili, ve druhé třetině byl celkem útlum, ve třetí třetině jsme opět hráli naši hru z první třetiny. Výborně odmakaný zápas od všech. Děkujeme soupeřům a přejeme šťastnou cestu."

Komentář trenéra hostů Hynka Pláška: „Nedokázali jsme zachytit první třetinu, kde nás domácí svým nasazením přehráli a odskočili do pohodlného náskoku, který bylo velmi náročné proti soupeři, který se na utkání velmi dobře připravil ve zbytku zápasu dotáhnout, v závěru jsme už hráli vabank, ale soupeř si utkání pohlídal. Hodíme utkání za hlavu a ve středu začínáme od stavu 0:0."