Pro utkání s Aligátory byl k dispozici již Martin Pánek a tatranské trio Piskáček, Hozman a Kún. V brankovišti Laufenu se tentokrát představil mladý Jakub Pechura. Utkání začalo svižně a než se hosté stačili rozkoukat, tak jim domácí zasadili dva údery – 2:0. Odpověď ale byla rychlá a Martin Ďuriška v 5. minutě okamžitě snížil. Tento gól Laufen uklidnil a s tím přišel i obrat ve skóre, když srovnal Jan Novák a ve 12. minutě dokončil obrat Marek Hozman. Ve zbytku třetiny se už následně skóre neměnilo.

Ve 2. třetině byl k vidění další obrat ve skóre, se kterým přispěchali domácí Aligátoři, kteří se ještě před polovinou utkání dostali do vedení 4:3. Co ale Laufenu fungovalo na jedničku, byly přesilovky. Po první početní výhodě se totiž zrodilo vyrovnání z hole Martina Pánka ve 32. minutě. Nováček byl ale tentýž večer produktivní na útočné polovině a ve 34. minutě vrátil domácím vedení Ondřej Lorenc – 5:4.

O všem měla rozhodnout až poslední část utkání. V utkání obratů tentokrát zaúřadovali znojemští, kteří brzy vyrovnali na 5:5 další brankou Nováka a ve 46. minutě poslal Znojmo do vedení Petr Čihal po další proměněné přesilovce! Přestřelka však pokračovala a za dalších 22 sekund bylo opět vyrovnáno – 6:6! V 54. minutě zafungovala do třetice početní výhoda a Hozman poslal favorita utkání naposledy do vedení – 6:7. Co však dělalo hostům problémy, byla koncentrace po vstřelené brance a Aligátoři opět po pár sekundách srovnali na 7:7. Tato branka byla zřejmě zlomová, když v laufu hrající nováček zasadil svému soupeři v 59. minutě rozhodující úder. V samém konci pak ještě Zouhar dovezl míček do prázdné branky a pečetil výhru Aligátorů na 9:7.

A-tým vyšel podruhé na prázdno a vydolovat první body se pokusí v neděli 18. září v domácím utkání proti Florbal Ústí.

Aligators Klobouky – TJ Znojmo LAUFEN CZ 9:7 (2:3, 3:1, 4:3)

Branky: 4. Tomáš Jedlička, 5. Matyáš Zouhar, 27. Pavel Zbořil, 28. Jakub Gremmel, 34. Ondřej Lorenc, 46. Matyáš Zouhar, 55. Pavel Zbořil, 59. Lukáš Gregr, 60. Matyáš Zouhar - 5. Martin Ďuriška, 12. Jan Novák, 15. Marek Hozman, 32. Martin Pánek, 42. Jan Novák, 46. Petr Číhal, 54. Marek Hozman. Diváci: 39.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jan Novák

Hráč utkání za tým Aligators: Lukáš Gregr

Rozhovory po utkání:

Rozpis 3. a 4. kola 1. ligy mužů:

18. září: TJ Znojmo Laufen CZ – Florbal Ústí (18:00)

25. září: Butchis – TJ Znojmo LAUFEN CZ (18:00)