Tento průběh utkání se neočekával, protože Chomutov patří od začátku sezónu k týmům z top šestice. Laufeni vnutili hned od začátku soupeři svoji hru a na rozdíl od domácích proměnili své šance. Jako první se v 10. minutě prosadil nikým nehlídaný Petr Mašek a odstartoval tím z pohledu hostů výbornou 1. třetinu. V dalším průběhu se totiž ještě prosadil v samostatném úniku Jan Novák, další branku přidal Petr Mašek a na 4:0 zvyšoval Vojtěch Procházka.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Znojmo dobře nakládalo s nabídnutými šancemi a domácí Chomutov ztroskotával na výborném Bauerovi v bráně. Definitivní zlom v zápase přišel poté, co dovršil hattrick Mašek a dvěma brankami na něj navázal nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Šrámek. Osmou znojemskou branku pak vstřelil domácím takzvaně do šatny krásnou ranou z dálky Vojtěch Vlček.

Třetí třetina se za stavu 1:8 už pouze dohrávala. Domácí se v ní dokázali dvakrát prosadit, ale stejnou mincí odpověděli ve výborné formě hrající Laufeni. Tečku za utkáním pak udělali svými brankami Martin Ďuriška a Petr Čihal.

Výborně takticky zvládnuté utkání katapultovalo A-tým do čela tabulky 1. ligy, který již reálně může pomýšlet na senzační umístění po základní části. Nyní ho čekají souboje s Jaroměří a brněnskými Gullivery. Základní část tak pomalu spěje ke svému konci…

20. kolo: DDQ Florbal Chomutov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:10 (0:4, 1:4, 2:2)

Branky: 31. Ondřej Halej, 43. Jakub Štěrba, 48. Martin Schneider - 10. Petr Mašek, 12. Jan Novák, 15. Petr Mašek, 19. Vojtěch Procházka, 26. Petr Mašek, 28. Jiří Šrámek, 37. Jiří Šrámek, 40. Vojtěch Vlček, 51. Martin Ďuriška, 52. Petr Číhal. Diváci: 170.

Sestřih utkání:

Komentáře k utkání:

Rozpis 21. a 22. kola 1. ligy mužů:

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Sokol Jaroměř (8. ledna ve 20:00)

Sokol Brno I EMKOcase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ (15. ledna v 18:30)