Foto: Flickr Gullivers Brno

Jediným týmem kdo v úvodní desetiminutovce skóroval, bylo Znojmo. Šrámek v 8. minutě našel přesně na levém mantinelu v přesilovce Kuchariče a ten uklidil míček za záda domácího brankáře. Bohužel na jedné brance se už znojemské snažení tentýž večer zastavilo. V 11. minutě se Gulliverům podařilo vyrovnat po hezky vyřešené brejkové situaci Václavem Černochem. Když v 15. minutě našel Bouška krosovou přihrávkou Matulu, mohli jít domácí na první přestávku spokojenější – 2:1.

Ve 2. třetině přišel pravděpodobně zlom v utkání, kdy se hostům nedařilo a domácí si naopak vybudovali náskok. Chvíli po přestávce našel opět Bouška zcela nekrytého Černocha a pro něj už nebyl problém dopravit míček do polo odkryté branky. V polovině utkání vytvořil Laufen chybu v rozehrávce a Kadlec, který utekl sám na Bauera, zvýšil už na 4:1.

Poslední třetina se nesla v duchu znojemské křeče. To naopak domácí hráli ve velké pohodě a navíc přidali další branky. Hned ve 41. minutě se své branky dočkal Adam Bouška, ve 46. minutě dovršil hattrick Jakub Matula a o výsledku bylo rozhodnuto. V poslední desetiminutovce pak ještě domácí přidal další tři branky a stanovili tak vysokou prohru 1:9 z pohledu Znojma.

Napravit porážku z 1. kola soutěže může A-tým hned ve středu, kdy předehrává utkání na půdě Aligators Klobouky. Doma se poprvé představí v sobotu 18. září proti Ústí.

Sokol Brno I EMKOcase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)

Branky: 11. Václav Černoch, 15. Jakub Matula, 23. Václav Černoch, 30. Martin Kadlec, 41. Adam Bouška, 46. Jakub Matula, 52. Martin Kadlec, 54. Jakub Matula, 55. Martin Karpíšek - 8. Tomáš Kucharič. Diváci: 79.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jiří Šrámek

Hráč utkání za tým Gullivers: Jakub Matula

Rozhovory po utkání:

Sestřih utkání:

Rozpis 2. a 3. kola 1. ligy mužů:

7. září: Aligators Klobouky – TJ Znojmo LAUFEN CZ (20:00)

18. září: TJ Znojmo Laufen CZ – Florbal Ústí (18:00)