Trenér Šťastník v předchozím rozhovoru pro klubový web zmínil, že letošní letní příprava bude kvůli koronavirové odmlce odlišná a bude v ní rekordní počet modelových přátelských utkání a skutečně je tomu tak.

Po turnaji Fatpipe Cup U23, ve kterém se na domácí palubovce představili pouze hráči ročníku 1998 a mladší, již nyní vstupuje do zápasového rytmu celý A-tým.

V následujících 8 dnech odehrají LAUFENI celkem 3 přátelské zápasy s týmy z nižších soutěží, všechny budou ve znojemské sportovní hale a divákům již bude vstup na utkání umožněn za dodržení níže uvedených opatření.

„Jak jsem již avizoval na startu přípravy, letošní příprava bude odlišná. Budeme více zapojovat florbalové tréninky a modelová utkání, tak aby hráči získali co nejdříve zpět po sedmiměsíční odmlce zápasové zkušenosti. Záměrně jsme pro období června volili týmy z nižších soutěží tak, abychom měli prostor zkoušet v zápasech různé herní prvky, které bychom chtěli v soutěžním ročníku aplikovat. V červenci a srpnu nás poté čeká především měření sil s týmy 1. ligy a superligy. Dále je tu také aspekt zpestření náročného programu, tréninky v posilovně a na atletickém ovále jsou náročné a každý hráč tak uvítá tento vložený trénink.  Máme v přípravě dost široký kádr čítající 26 hráčů a 5 brankářů, takže se všichni protočí,“ vysvětluje lodivod znojemského A-týmu tuto netradiční porci červnových přátelských zápasů.

Rozpis přátelských utkání:

středa 26.6. 19:00: TJ Znojmo LAUFEN CZ - FATPIPE Aligators Klobouky (Národní liga)

pondělí 28.6. 20:30: TJ Znojmo LAUFEN CZ - FATPIPE Aligators Klobouky (Národní liga)

středa 30.6. 19:00: TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Centropen Dačice (Divize)

Podmínky pro účast diváků na utkáních:

Dle aktuálních opatření je nutné, aby se každý divák utkání při vstupu do sportovní haly prokázal „COVID SELFREPORT FORMULÁŘEM“, který je ke stažení zde:

FORMULÁŘ KE STAŽENÍ

kde bude vyznačena jedna z následujících možností:

  • negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starším 7 dní
  • negativní výsledek antigenního testu ne starším 72 hodin
  • absolvování očkování proti onemocnění COVID 19 - od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvou dávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní
  • doklad (lékařskou zprávou) o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, ne starší než 180 dní.

Současně musí mít každý divák po celou dobu návštěvy utkání nasazenou chirurgickou roušku nebo respirátor třídy FFP2, KN95 nebo N 9.