V sobotu je na programu 20. kolo 1. ligy mužů a A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ v něm vyzve Petrovice, které se krčí na posledním místě tabulky. Utkání startuje v sobotu 18. ledna v 18 hodin!

Naše elitní mužstvo má za sebou nelichotivou bilanci 7 porážek z posledních 8 utkání, ale nyní už potřebuje zabrat a upevnit si v tabulce místenku do Play-Off. Pomoci k lepším výkonům má staronová posila Jiří Salava, kterého není třeba dlouze představovat. Dlouholetá opora má do kabiny přivést oživení a zkušenosti. Herní dvojče Tomáše Kuchariče kývlo na nabídku trenéra Šťasty pomoci týmu v závěru sezóny.

„Po sérii porážek z předchozích kol jsme udělali pár změn hlavně v tréninku, kde bude nejdůležitější hlavně tempo řešení všech situací, dále disciplína a přístup všech hráčů. Proto jsme se domluvili na návratu Jirky Salavy, kterého vnímám jako velkého dříče a srdcaře, který nám pomůže do konce sezóny“, řekl k situaci ohledně posily trenér Libor Šťasta.

„Po zápase s Budějovicemi jsem byl dotázán, zda bych ve svém vytížení nenašel prostor pro výpomoc ve zbytku sezóny. Po domluvě se ženou jsem nabídku přijal. Věřím, že doma nějaký čas dokážeme skloubit florbal s naší početnou rodinou. Za Znojmo jsem hrál 10 sezón a jsem rád, pokud můžu klukům nějak pomoct“, okomentovala návrat staronová posila.

Bohužel hlásí A-tým také ztrátu. Sezónu s největší pravděpodobností nedohraje střelec týmu Jan Novák, který má podezření na přetržený přední křížový vaz a čeká ho vyšetření.

„U Honzy uvidíme za 14 dní po vyšetření, jestli bude muset jít na operaci nebo ne. Je to pro nás velká ztráta. Přejeme mu všichni brzký návrat na palubovku. Naším cílem je v posledních 7 zápasech získat co nejvíce bodů, abychom si upevnili minimálně 6. místo v tabulce a připravili se na Play-Off“, řekl na závěr trenér A-týmu.