A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ se pod vedením trenérů Šťastníka a Juříčka již na plné obrátky připravuje na novou sezónu 1. ligy mužů. Hráči LAUFENU mají za sebou již 4 tréninkové týdny, ve kterých 2x týdně navštěvují posilovnu znojemského Gladork Gymu, jednou týdně polykají běžecké dávky na atletickém ovále a jednou týdně absolvují ve sportovní hale modelová utkání s hokejkou.

Tréninková skupina čítá prozatím 36 hráčů, jelikož se společně připravuje A-tým mužů a kompletní juniorský tým, ze kterého vzejde tréninková skupina pro nadcházející ligový ročník. Hráči, co se neprosadí do kádru A-týmu, budou fungovat především v nově založeném projektu U23 pod vedením trenéra Juříčka.

Letošní příprava, která odstartovala 11. května ve spolupráci se značkou Floorball Prep., bude nebývale dlouhá. Program letní přípravy je rozložen do dvanácti týdnů, po kterých se mužstvo teprve přesune do haly na tréninkové jednotky s hokejkou.

Zda se tohoto riskantního kroku nebojí hlavní trenér Jan Šťastník, jsme se zeptali přímo lodivoda znojemského celku:

„Upřímně ne, je to pro nás velká výzva. Po letech zaběhnutého stereotypu jsme jako motto letošní sezóny s nadsázkou zvolili „experiment“. Na klasické tréninky s hokejkou najedeme až v srpnu, ale i při nich budeme pracovat na budování hráčské kondice. V srpnu nás rovněž čeká velká porce přípravných utkání a třídenní soustředění.“

V šestatřicetičlenném kádru figurují krom zapojených juniorů také dva navrátilci do znojemské kabiny, a to slovenský reprezentant Jozef Kriš a brankář Jan Kochan.