Utkání v Brně musel Laufen absolvovat pouze v 11 hráčích. Hned ve 2. minutě se ale hosté poprvé prosadili, když František Blažek zachytil míček na obranné polovině a po dlouhém sprintu s míčkem zakončil přesně – 0:1. Míček byl sice nadále spíše v držení domácích hráčů, ale Znojmo se prosadilo z ojedinělé příležitosti i podruhé. Jiří Šrámek našel na středu Petr Maška a ten napodruhé prostřelil domácího brankáře – 0:2! Hra Hattricku ale nesla ještě v první třetině své ovoce a v 11. minutě se po brance Zouhara dostal zpět na dostřel.

V 2. třetině se obraz hry nezměnil, Laufen se soustředil především na kompaktní obranu. Dlouho se v této části hrálo bez branek, ale v rozmezí 37. a 38. minuty dokázal Hattrick skóre otočit! Při vyrovnávací brance propadli znojemští v útočném pásmu a soupeř to potrestal rychlým brejkem. O pár momentů později se pak vrhl Hattrick opět do útoku a po pěkné kombinaci vyšachoval obranu Znojma – 3:2!

O důležitém utkání tak měla rozhodnout až poslední dvacetiminutovka. Domácí se v ní tlačili na obranu Znojma, ale ta poctivou hrou vzadu odolávala a ke slovu se dostal v závěru zápasu naopak Laufen. V 54. minutě předložil při rychlém protiútoku Blažek míček před prázdnou branku Šrámkovi a bylo vyrovnáno! V 58. minutě byl pak obrat dokonán. Povzbuzení hosté převzali inciativu a nepovedený pokus Šrámka doklepl do sítě Mašek – 3:4! Hattricku již v zápase nezbylo příliš času na vyrovnání, a tak si hosté díky dobré obraně a čtyřem kanadským bodům kapitána Šrámka odvezli z Brna všechny body.

A-tým i přesto zůstává na 13. pozici a pokud se chce vyhnout bojům o záchranu, nesmí již ve zbylých utkáních zaváhat. Všechny čtyři duely odehraje na domácí hřišti.

22. kolo: FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky: 11. Nikolas Zouhar, 37. Lukáš Suk, 38. Tadeáš Gryc - 2. František Blažek, 8. Petr Mašek, 54. Jiří Šrámek, 58. Petr Mašek. Diváci: 52.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Lukáš Bauer

Hráč utkání za tým FBŠ Hummel Hattrick Brno: Lukáš Suk

Rozhovory po utkání (Hattrick):

Rozhovory po utkání (Znojmo):

Následující utkání A-týmu:

sobota 28. ledna: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS (18:00)

sobota 4. února: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Štíři Č. Budějovice (20:00)