NEJPRVE ZLATÝ PRAGUE GAMES!

Stali se prvním znojemským mládežnickým týmem, který to dokázal. Mladší žáci TJ Znojmo LAUFEN CZ zvítězili v roce 2017 v kategorii B12 na mezinárodním mládežnickém turnaji v Praze! Na Prague Games se každoročně sjíždí týmy z celého světa, nejčastěji ze Švédska, Finska či Švýcarska, ale tentýž rok si odbyly premiéru i tři týmy z Číny.

Tehdy bylo všem jasné, že tento tým bude mířit vysoko, ale že se to skutečně povede? Svěřenci trenéra Šťastníka za celý turnaj ani jednou neprohráli a body jim díky remíze ve skupině sebrali akorát pražský Black Angels. V dalších utkáních ve skupině si poradili se Snipers Bratislavu 4:0, a také s brněnskými Buldoky poměrem 3:1. Zdaleka nejnáročnější program čekal na tento úspěšný tým ve třetím dni turnaje, kdy se začalo hrát vyřazovacím způsobem.

V šestnáctifinále zdolali mladíci vysokým rozdílem 8:2 Kladno, v osmifinále to podobně odnesl švýcarský Seeland 7:2 a rázem byli znojemští mladíci mezi osmi nejlepšími! Ve čtvrtfinále se s nimi následně los sice nemazlil, ale krasojízda pokračovala po vítězství 6:2 nad Chodovem dále. Hráči museli ještě tentýž den zvládnout už čtvrtý zápas, ale soupeř Black Angels na tom byl podobně. Semifinále začalo lépe Znojmo, avšak skóre se přelévalo ze strany na stranu až do posledních minut, ve kterých Laufeni zlomili odpor soupeře několika brankami a po výhře 7:3 se mohli radovat z historického postupu do finále! To bylo na programu další den brzy ráno a důležité bylo především to, kolik zbylo sil. Ve finále narazili mladíci trochu překvapivě na tým Vlci Malonty z jihu Čech. Znojmo bylo od začátku do konce jasně lepším týmem a čtyři branky Tadeáše Hocha a skvělý výkon brankáře Pechury nasměrovaly tým B12 k výhře 7:2 a celkovému prvenství na Prague Games! Po závěrečném hvizdu mohla propuknout v hale na Podvinném mlýně zasloužená, nespoutaná radost a hráčům byly na krk pověšeny zlaté medaile!

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Black Angels 3:3

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Snipers Bratislava (SVK) 4:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 3:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Kanonýři Kladno 8:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Seeland (SUI) 7:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Chodov 6:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Black Angels 7:3

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Vlci Malonty 7:2

O ROK A PŮL POZDĚJI POKOŘEN I SLAVNÝ GOTHIA INNEBANDY CUP!

Hned na Nový rok 1. ledna 2019 se znojemská výprava vydala do švédského Göteborgu, kde se každoročně koná největší florbalový turnaj světa – Gothia Innebandy Cup. Na palubu autobusu tehdy usedl mimo jiné i tým starších žáků doplněný o 5 hráčů ze Zlína, který se v kategorii B13 postaral o další velký úspěch a získal zlatou medaili!

Cesta do švédského velkoměsta trvala téměř celý den, ale pro samotné hráče byla zajímavá. Hned dvakrát se museli znojemští přepravit pomocí trajektu, který se v obrovském větru houpal na vlnách jako malá loďka. Turnaj začali starší žáci ve velkém stylu a hned od začátku kosili jednoho soupeře za druhým a bez ztráty kytičky došli až na samotný vrchol.

Ve skupině si přesvědčivě poradili s Traslovslage, Malmhaug IBF, Varlou IBK i s Vaxjö IBK a inkasovali ve čtyřech zápasech jediný gól! Favorit si suverenitu udržel i v Play-Off proti norskému Tunetu IBK, kdy po výhře 9:2 slavil postup do čtvrtfinále. V něm byl na Znojmo krátký opět švédský soupeř, konkrétně Landvetter IBK, který podlehl 3:6 a začínalo jít do tuhého! Semifinálový soupeř byl asi nejvěhlasnější, ale také zároveň nejkvalitnější. Znojemští mladíci totiž narazili na Warberg IBF, jehož A-tým vyhrál celkem čtyřikrát švédskou superligu! Celý zápas byl velmi vyrovnaný a dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých si Laufeni zajistili historický postup do finále. To už paradoxně nebylo tak náročné a naši mladíci po výhře 6:0 nad Gransholms IF získali velmi cenné zlaté medaile. Stejná generace tak ke zlatu z Prague Games přidala i druhý cenný kov ze Švédska!

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Traslovslage IF 7:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Malmhaug IBF 9:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Varla IBK 9:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Vaxjo IBK 2:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Tunet IBK 9:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Landvetter IBK 6:3

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Warberg IBF 7:6 pn

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. Gransholms IF 6:0


Napsali o nás:

http://www.znojemsko.cz/2019/01/19/znojmo-ovladlo-nejvetsi-florbalovy-turnaj-sveta-svedsky-gothia-innebandy-cup/

https://znsport.cz/vyber-sportu/florbal/34-florbal-mladez/florbal-mladez-2017-18/1764-mladsi-zaci-vitezem-prague-games

Kompletní záznam finálového utkání na Prague Games 2017:

https://www.youtube.com/watch?v=5__Zh7Pguzk

Soupiska z Prague Games 2017

Brankáři: Jakub Pechura, Jakub Sysel.

Hráči: Vilém Bednařík, Jakub Čech, Tadeáš Hoch, František Blažek, Jan Kružík, David Sedláček, Martin Vavřina, Daniel Málek, Dennis Šťastník, Lucie Baldreichová.

Soupiska z Gothia Innebandy Cupu 2019

Brankáři: Jakub Pechura

Hráči: Vilém Bednařík, Jakub Čech, Tadeáš Hoch, František Blažek, Martin Vavřina, Lucie Baldreichová + 5 hráčů ze Zlín Lions.