Předčasný konec sezóny potkal všechny florbalisty a dorostenky TJ Znojmo LAUFEN CZ patří k těm, které to může mrzet obzvláště. Nejstarší znojemská dívčí kategorie měla výborně rozjetou sezónu, kosila v 1. lize dorostenek jednoho soupeře za druhým a z 1. místa vyhlížela kvalifikaci o mistrovství ČR. Nynější situace je však připravila zřejmě o dosavadní vrchol jejich počínání a nezbývá než koukat kupředu. O sezóně jsme si povídali s autorkou 17 branek Samanthou Makovičkovou a kapitánkou dorostenek Terezou Pokornou.

Ahoj holky, stále je ve Vás zklamání z nedohrané sezóny, nebo už jste se s tím stačily srovnat?

Samča: Ahoj, zklamání je tu pořád. Měly jsme dobře rozehranou sezonu a chyběly nám poslední tři turnaje a mohly jsme si zahrát kvalifikaci o MČR. Dost tohle zamrzí.  Ale jedeme dál, příští sezonu nás čeká první rok v juniorkách. Těším se na další sezónu, protože se vrátíme silnější.

Terka: Ahoj. Samozřejmě stále to mrzí a ještě chvíli bude. Od žádné předešlé sezóny se nečekalo víc než od téhle. I tak není čas ztrácet čas smutněním, které je teď už zbytečné. Veškerou motivaci, práci a snahu přeneseme do té následující a snad ji dotáhneme do povedeného konce.

Čím si vysvětlujete Vaši letošní dominanci?

Samča: Hlavním důvodem podle mě je, že jsme měly kvalitní tréninky a vysokou účast, také nám pomohl dobrý přístup.

Terka: Určitě i celková soudržnost týmu, motivace dále se posouvat. Dříve byl náš problém v zápasech hodně o hlavách, to se nám podařilo letos zlepšit a přineslo to úspěch.

Při pohledu na dlouhodobé statistiky bylo zjištěno, že jste od 17. 11. 2018 prohrály pouze dvě soutěžní utkání! Věděly jste to?

Samča: Fakt? Tak tohle jsem vůbec nevěděla. Alespoň něco pozitivního v této situaci.

Terka: Hodně slušný! I když to kolikrát bylo dost těsně (smích).

Dokážete odhadnout, kam až mohly letos dorostenky dojít?

Samča:  Věřím, že daleko. Každá z nás pro to dělala maximum.

Terka: Jely jsme na takové vlně, kterou by dokázalo jen málo co překazit. Byly jsme natěšené na vrchol sezóny a v mých očích by byl postup na MČR zaslouženou odměnou.

V loňské sezóně jste obsadily 3. místo, v čem byl letos největší rozdíl?

Samča: Loňská sezóna pro nás byla první sezónou v dorostenkách. V letošní sezóně jsme naopak už věděly, co od toho můžeme čekat. A rozdíl byl určitě i v tom, že jsme na trénincích makaly víc, a také se podporovaly navzájem. Šlo na nás vidět, že jsme ten jeden tým.

Terka: Souhlas se Samčou, jako tým jsme k sobě měly blíže, to se na hřišti vždycky projeví.

Samčo, letos jsi měla životní sezónu a dávala jsi spousty branek. Co za tím podle tebe stojí?

Samča:  Myslím si, že je to dobrým tréninkem.  Velkou zásluhu na tom mají spoluhráčky a naše komunikace na hřišti. Nezáleží na tom, kdo ten gól vstřelil, ale velkou zásluhu na tom má ten, kdo ho připraví.

Tery, jsi dlouholetým kapitánem týmu, byla pro tebe letošní sezóna něčím výjimečná?

Terka: Výjimečná určitě byla, neskutečně jsem si jí užila. Jako mladší jsem zažila sezóny, kdy jsme kolikrát nevyhrály za rok ani jednou. Ta letošní byla pravým opakem, do hry jsme se ponořily tělem i duší a zasloužených výher přibývalo.

V sezóně Vám výrazně pomáhaly také starší žákyně. Vnímaly jste to?

Samča: Ano vnímaly. Holky jsou hrozně šikovný, snažily se nám za každou cenu pomoc.

Terka: Jsou mezi nimi velké talenty a nadšení jim rozhodně nechybí. Doufám, že se o ně budeme moci opřít i příští sezónu.

V lednu jste byly ve Švédsku na Gothii, byla to velká zkušenost?

Samča: Rozhodně byla. Zahrály jsme si proti cizím týmům a získaly opět nové zkušenosti.

Terka: Další skvělé zážitky, nejen florbalové. Vyhrát skupinu byl úspěch, samotné nás to možná příjemně překvapilo a celému turnaji to dodalo novou energii. I když nás teď s odstupem času mrzí, jak blízko od medaile jsme byly.

Na závěr, když byste mohly třemi slovy charakterizovat letošní sezónu, jaké by byly?

Samča: Bojovnost, pokora, srdíčko - BPS

Terka: BPS, jak jinak!

Děkuji za rozhovor.