Z loňských soupeřek znojemských žen se v lize nepředstaví poslední Jablonné nad Orlicí, které nepodalo přihlášku. Oproti tomu do ligy naskočí nové či staronové týmy! Z ženské extraligy sestoupily Židenice, jež budou pravděpodobně pasovány na jednoho z favoritů na prvenství v tabulce. Není to však jediný brněnský tým, který bude brázdit prvoligové vody, protože z 2. ligy žen si vybojoval postup také FBŠ Hattrick Brno. Posledním přírůstkem do soutěže je tým TJ Centropen Dačice postupující zase z jiné divize 2. ligy žen. Dačice budou, co se týče vzdálenosti, nejbližším soupeřem Laufenu a během základní části spolu svedou hned 4 bitvy!

Se zbylými soupeřkami se ženy utkají doma a venku po jednom utkání. Pouť 1. ligy započnou 10. září na půdě Přerova a o den později je čeká další utkání venku s týmem Aligators. Doma se ženy představí až ve 4. a 5. kole, kdy budou doma hostit Hradec Králové a Jihlavu.

Pozměněn byl také formát postupu do vyřazovacích bojů. První čtyři týmy po základní části se vyhnou 1. kolu Play-Off a postoupí rovnou do osmifinále. V něm se utkají týmy ještě v rámci skupin východ a západ, ve čtvrtfinále poté už dojde opět na promíchání týmu z obou skupin.

O novinkách v 1. lize mužů budeme informovat samozřejmě také, stejně tak o losu Poháru Českého florbalu.

Úvodní zápasy žen:

10. září: FBC Přerov – TJ Znojmo LAUFEN CZ

11. září: Aligators Šitbořice – TJ Znojmo LAUFEN CZ

17. září: TJ Centropen Dačice – TJ Znojmo LAUFEN CZ

1. října: TJ Znojmo LAUFEN CZ – IBK Hradec Králové

2. října: TJ Znojmo LAUFEN CZ – EAV SK Jihlava

Účastníci 1. ligy žen – skupina východ:

TJ Znojmo LAUFEN CZ, FBC Intevo Třinec, K1 Florbal Židenice, FBŠ Hattrick Brno, Aligators Šitbořice, FBC Dobruška, IBK Hradec Králové, Orel Rtyně v Podkrkonoší, Torpedo Havířov, FBC Přerov, TJ Centropen Dačice, EAV SK Jihlava