Znojmo navazuje spolupráci s Aligators Klobouky!

Znojemský florbalový klub v rámci podpory florbalového rozvoje regionu navázal spolupráci s klubem Aligators Klobouky. Klub, jenž sídlí v Kloboukách, užívá dočasný azyl v Křenovicích u Brna, čítá 22 družstev a 490 členů, nejedná se tedy o žádný malý oddíl. Aligátoři působí na scéně již od roku 1997. A jejich elitní tým mužů aktuálně působí v Národní lize (3. nejvyšší soutěž).

Jak bude spolupráce mezi oběma kluby vypadat? Jistě jste již zaznamenali vzájemný duel mužských elitních týmů, který se uskutečnil v rámci příměstského florbalového kempu ve Znojmě. Ale to není zdaleka vše, šéftrenér znojemského florbalového oddílu TJ Znojmo LAUFEN CZ Jan Šťastník na základě uzavřené dohody bude pravidelně 1x týdně navštěvovat partnerský klub Aligators a podílet se na jeho rozvoji, sdílení know-how a to jak u elitního týmu mužů, tak i v mládežnické struktuře.


K celé spolupráci se vyjádřil Jan Šťastník: „Vnímáme, jakou cestu jsme ušli v posledních 7 letech, kdy jsme společně s předsedou oddílu Bedřichem Dabergerem znojemský florbal převzali. Zároveň cítíme odpovědnost za rozvoj florbalu na jižní Moravě, a tak když předseda Aligátorů Kuba Gremmel přišel s nápadem na vzájemnou spolupráci, řekli jsme si, že je to skvělý nápad. Mě osobně se teď trošku uvolnili ruce od chvíle, kdy jsem přestal trénovat náš A-tým mužů a tak mohu své zkušenosti předat jinde. Zároveň se tímto snažíme i naplňovat filozofii Českého florbalu (unie), která klade důraz na vzájemnou spolupráci oddílů a maximální otevřenost při sdílení informací.“

Proč se rozhodl oslovit Znojmo ke spolupráci, nastínil i předseda Aligátorů Jakub Gremmel: „ Jsem ve vedení Aligators druhým rokem, vždy se snažím dělat svoji práci dobře a proto, abych klubu posunu na další úroveň, tak potřebujeme pomoc. S Honzou se známe z florbalového prostředí delší dobu. Ve Znojmě odvedl obrovský kus dobré práce. Doufám, že vzájemná spolupráce obou klubům přinese pozitivní zkušenost.”

Komentáře